Millainen olet oikeasti.. miten naurat ja hymyilet.. mistä pidät.. saisinko sinut nauramaan ja hymyilemään.. tiedän että jos saisin.. hymyilisin itsekkin.. mutta tää on vaan kuvitelmaa.. todellisuus saattaa olla toista.
Oon hölmönä mennyt kuvittelemaan
anonyyminäpaljastan
681597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
No miehelle vai naiselle? Voisko sen lykätä joka kerta tohon alkuun.
Oisko anonyymiys? mut paljastan nyt että naiselle
Aika rohkee paljastus. :O
No heh heh :DD
Arvasin!!Tää on mulle!!Taas!!!!!!! ;D
Kivaa! Koska tartuin aloitukseen kun itse olen miettinyt samaa miehen kohdalla. Ja tiedänhän minä sen, että nauraisin höpsöille jutuillesi ja ilmeillesi, vesi silmissä kimmeltäen, virne ja hymy on minulla aina ollut herkässä. Ja tiedän myöskin sen, että olen niin hassu höpsö pelle naiseksi ettet kauaa voisi sinäkään vakavana olla. Höpsöttelen kun vain tilaisuus sallii. Nauraisin kippurassa lattialla jos vain saisin sinut nauramaan. Ne on niitä arjen pikku juttuja. Juuri se on miehessä rakastettavaa, että hän ei pysty pidättämään naurunpurskahdustaan. Ja minä saan juurikin onneni siitä, haluan olla sulle/siis hälle just se pikku hölmöläinen, joka hävittää arjen surut ja taakat tuomalla hassua iloa harmaaseen arkeen, siihen ympärille voi rakentaa kaiken muun pitävän :D
Tuo kuulostaa kivalta :) toivottavasti pääset olemaan tuota hänelle! :)
Minut saa hymyilemään kun mies lempeästi matkii, miten hölmösti olen käyttäytynyt erinäisissä tilanteissa tai vihjaa, miten outoja tapoja mulla on toimia tai tekee asioita siten, miten minä ne tekisin ja huomaan, että hänen touhuissaan on nyt jotain liiankin tuttua, mua voi silleen hauskasti kiusoitella, kauaa ei pokka pidä :D. Kun toinen sanoo ne pilke silmässä, huomaan itsekin, miten pöhkö voin olla ja se saa nauramaan itselle. Teen sitä vastavuoroisesti miehelle :D, kiusaan lempeästi. Parasta on kun mies purskauttaa aamukahvit suustaan tai on ollu äkäinen, mutta kiukku loppuu nauruun :D Lopuksi otan kaulasta kiinni, katson isoilla sinisillä silmillä miestä silmiin ja sanon, että oot mun höpönattu ja sotken tukan sekaisin. :D Elämässä pitää olla rakkautta ja iloa! Tilannehuumori on parasta!
Mitään muuta en niin paljon toivo :D Minulla on suuri pamppaileva sydän ja suuret tunteet! Taitaa olla sinullakin :D Vaistoan sen. Olisin naisena voinut kirjoittaa tuon aloituksesi.
Juurikin tuollaista oon miettiny mielessä kans!! =O
Niin taitaa olla
Sitten sä oot sä, siis se, ei kun hän! ;D Kutitat mua joka päivä, mielessä. Mussa ois niin paljon tunnetta kun saisin vain näyttää tämän. Tiedän, että voisin tehdä miehen ihan hulluksi. Hyvässä mielessä tai sitten vaan olemalla ihan mahdoton :D On varmaan joku yliannostus estrogeeniä nyt tai jotain, tiedä tuota :D
Olis kyllä kiva olla.. jos siis oltais. Hänkin kutittaa mieles.. jäi noi siniset silmät kummittelemaan ja katoin tarkemmin.. Ihanku olis =o
On, on...tänä yönä ei tätä neitiä nukuta, herran syy. Huh huh. Apua, tulee kikatus kohtaus. Mitä sä just teit mulle ? *nauraa* Kamalaa, voiko virtuaalisesti käydä näin, ja tähän aikaan. :D
Taisi silti vähän nukuttaa? =o vai tulkitsenkohan jotain väärin.. olen vähän ymmälläni.. tiedän vaan että oli kiva jutella. Siitä tuli rauhallinen olo vaikka en saanutkaan kaikkea sanottua :)
Ei hitto.. tajusin juuri. Alotin vähän hölmösti.. luin täältä viimesimmän vasta poistuttuasi.. hidas minä. Sen takii aluks ihmettelin.. :D nyt alko tosissaa jännittää.. :s
Anteeksi jos sain sinut ymmällesi. Sait mut hymyilemään juurikin nyt, tänä iltana, jos haluat tietää. Ihan uskomatonta. Sydänalassa kutittaa kivasti ja väpäjää kuin lampaan piiskaava saparo. Mullekin tuli hyvä olo, oot samalla aaltopituudella ja se on harvinaista. Varsinkin näin. Ei sun tarvii enempää sanoa, olen hyvä vaistoamaan aivoituksia vaikken näekään suoraan silmiin. Kiitos sympaattinen hurmaava kesämies (oot mulle kesämies kun en nimeäsi tiedä). Joko raaskin sanoa hyviä unia?
Onhan se kiva tietää :) turhaan anteeks pyydät.. entistä ilosempi kun pienestä ymmällään olemisesta virkoo.. :'D pitäähän sun saada nukkua.. joten raaskiihan sitä (jos saat nukuttua). Tuli kyllä uskomaton fiilis juuri itelle...
Sanon mie nyt hyviä unia, ei sinua tohdi koko yötä valvottaa vaikka mukavaahan tämä oli. : ) Hellyyspuuska on ollut ihan mahdoton ja tuntuu, että se tulee ruudusta läpi. Oon vaan sellainen persoona, että tarvitsen paljon iloa, naurua ja kosketusta, vastakaikua mieheltä, ja joskus vaan sanatkin näyttää näin riittävän. Tunteella on elettävä. Jos tämä ketju ei katoa, en katoa minäkään sinulta. Voidaan jatkaa joskus vielä. Elämä on ihmeellistä, kuka tietää seuraavaa askelta. Kaunis uni ja herttainen hymy minulta aloittajamiehelle. <3
Hei, ihana kuulla, *hyrisee*...sellasen tunteen halusinkin sulle...
Anteeksi mutta jäi vaivaamaan tuo "voidaan jatkaa joskus vielä" :( en haluaisi kauaa menevän jos tää on tosiaa osunu...
Mitäs me sitten seuraavaksi? Mitä sinä haluat? :)
Oi kaameaa, mä en ole tehnyt tällaista ennen...siis tällaista mitä tässä nyt on :D Olen ihan häkeltynyt.
No arvaa olenko minäkää..? olis kiva vaihtaa jotain yhteystietoi että voisi paremmin pitää yhteyttä... mutta pitäiskö sitä ennen edes vähän jotain vihjata toisten ajatuksista? niinku tykkäämisestä.. tai sillai.. siel mis yleensä jutellaa.. jos tosiaan oot.. äh.. en mä tiiä :D mun tekis mieli vaa sanoo sulle et tykkään susta. Olisko siitä hyvä vai huono lähtee?
"Tarviin vielä yhden yön aikaa, oo niin kiltti..." laulaa Anna Puu. Meidän pitää nukkua yksi yö tämän yli, niin ajatus on sitten kirkkaampi, jookos. :)
Joo :) oon ihan samaa mieltä... niin ajattelinkin. En nyt heti tarkoittanut.. hyvää yötä ja kauniita unia :*
Oon liian väsyny nyt, mua vaan naurattaa. En mä tiedä, mitä mun pitäis sanoa. Ollaanko me molemmat ihan sekaisin :) Nyt sovitaan niin, että molemmat laittaa pään tyynyyn ja et sinä mihinkään häviä jos minä haluan sinut vielä löytää...ihan oikeesti. Oon nyt ihan pihalla tästä. :D
Hyvää yötä! :)
Niin olen minäkin pihalla =D ja taidetaan sekaisin olla :D olit viimeinen ajatus ennen nukkumaanmenoa.. ja ensimmäinen ajatus herätessä. En voi olla miettimättä mitä sanon kun/jos vielä jutellaan.. halusin vaan kertoa :) toivottavasti nukuit hyvin ja kaikkea hyvää päivääsi =)
Pohdin tässä.. sä taidat tietää paremmin ku mä.. jos siis tää on totta.. jos ei niin sitten ei.. ainakin tiedän sitten. Toivon että on ja se olet sinä :) tuolla ei ole niin väliä tiedätkö paremmin vai et.. kunhan tunne on molemminpuolinen :)
En usko että mikään pelle olet.. hassu höpsö kuulostaa paremmalta =)
Oi..sinä tulit takaisin. En minäkään ole tajunnut nyt oikein mitään, hämmensit aatokset jotenkin edellisenä yönä. :) Menin nukkumaan, mietin sinua ja herätessä yhä. Hyvä, että uskalsin tulla tänne kurkkaamaan, että mitä kummia tapahtuu. Oli niin mukavaa hassutella yhdessä se yöhetki, ja onneksi et tainnut ainakaan pahalla ottaa. Tällä neidillä kun käy äkkiä tunteet kuumina :D Mutta jokin sinussa kiehtoo ja sekoitat mun pään, miten teet sen? :D
Ei taidetakkaan olla ne... tuli vaan sellainen fiilis yhtäkkiä.. eilinen taisi olla vaan sattumaa =(
Kiitos, nukuin kyllä erinomaisesti, varmaan hymy huulilla! Syy myöhäiseen, tai no aikaiseen aamuöiseen, vastaukseeni on festareissa, tulin sieltä juuri, kesävieraita käytin, opastin ja kyyditsin. Eli päivä oli kyllä huippu kiva! Silti siellä festarihumussa mietin, että mikä/kuka on tämä mies, joka täällä karautti minua täyttä sataa vastaan, niin että sivupeilit kolisi :D Uskallatko sinä yhtään avata mulle, mistä päin olet tai ikääsi, koska enhän tiedä sinusta mitään muuta kuin nyt sen, että aikas hurmuri olet :)
Minulle tuli sellainen tunne, että saatat olla liian nuori mies? Sinun pitäisi olla yli kolmekymppinen :) Lähinnä etsin kivaa miestä ja samalla tavalla ajattelevaa ja reagoivaa, en usko, että täällä oikeasti kaivattujaan kohtaa. Ei se ole mahdollista. Mutta rakkauden voi löytää -ihan mistä vaan :)
Hyvin fiilistelty.. vähän alta kolkyt olen. Joo ei ilmeisesti kohtaa täällä... silloin yöllä aloin hetkellisesti kuvittelemaan sua erääksi toiseksi jolla taitaa myös olla siniset silmät.. ja kun sattu pari muutakin sattumaa kohdilleen. Viimeyönä tajusin että et olekaan... olen kumminkin itse jutellut kyseiselle henkilölle joka on mielessäni.. sen jälkeen purkanut mietteitä tänne kun en ole niitä suoraankaan saanut sanottua =| ensikerralla ajattelin kertoa suoraan niin pääsenpähän tästäkin piinasta..
Ota reilusti häneen yhteyttä ja puhu suusi puhtaaksi niin ei jää kalvamaan tai harmittamaan mitenkään. Niin minäkin olen tehnyt. Meillä on vain tämä yksi elämä täällä. Minä lähetin välikäsien kautta kaipauksen kohteelleni viestin, jossa oli numero; otin siis yhteyttä häpeilemättä. Oman osani olen tehnyt. Pitäköön höpsönä tai minä hyvään, se on niin pieni riski, tiedän ettei mies voi olla ajatuksenlukija, asia on ilmaistava päin naamaa (jokseenkin nyt näyttää siltä, että hän säikähti, mutta se on hänen murheensa. Kiinnostunut se on, mutta luulee varmaan, että haluan vihille heti :) Nyt ois yhden miehen tunteellinen kultakimpale-nainen tarjolla, mutta en tiedä tajuaako tämä ritarismies sitä :D Syksyn tullen kyllä liukenen jos tyyppi jahkailee! :D
Olen jo kertonut suoraan että pidän..
Toivottavasti se sun miehes huomaa sut :) jos ei niin toivottavasti löytyy joku yhtä hyvä.
Jesh, onnea meille molemmille! Aina hyvä hyvän löytää :) :)
Olen saanut monta vuotta lisää ikää, jos nimittäin nauru pidentää ikää. :)
Sukulaiset varmaan ajattelee, että olen seonnut.
Saisit hymyilemään sitä en epäile niinku näet jo palstalaiset viihtyvät seurassasi ei kai ne muuten seuraisi mutta ei puujalka vitsejä :)
Tilannekomiikka on kyllä parasta :)
Joskus elliaaltoset ja tahdon todelliset asiat voi sekoittaa, muttei sellaista maailmaa kaikkine seuraavine sidonnaisuuksineen halua kukaan. Tavis kelpaisi,- sellainen, jolla temppelivuorten välissä gasellit ovat jälleen oikeita.
En usko että, saisit minut nauramaan. Olen melko tosikko, en ole vuosiin jaksanut nauraa oikein millekkään. Eikä sun kannata jatkaa, noita sinun kuvitelmiasi enään päivääkään!
Koska en ole se oikea nainen sinulle. Vaadin jotain sellaista, mitä et koskaan kykenisi antamaan minulle. Lukuisat valheet ja petokset, niitä ei voida lakaista vain maton alle.
Hanki siis joku toinen nainen itsellesi elämääsi auttamaan, sinut mielen ongelmilta ennen kuin kaikki on myöhäistä. En koskaan voi ottaa sinua elämääni, sotkemaan sitä enään pahemmaksi.
Olen näin yksinäni tyytyväinen, ja vapaudestani kiitollinen kaikista eniten tällä hetkellä.
Kyllä se sinäkin hyrähdät naurulle kun joku lyö sinnuu tyynyllä takapuolelle, niin, että höyhenet tuprahtaa saumasta! :D Ei saa mököttää jookos. Kesä ja kaikkea ja kiva miekkonen tehnyt tämän aloituksen.
Mua vähän harmittaa viimeöinen sekaannus.. olisi selvinnyt niin paljon jos olisin ekana tajunnut katsoa tätä.. täs on viimeisen vuorokauden aikana vilissy paljon ajatuksia mielessä.. osin pelottaviakin.. tiedän vaan että haluan katsoa tämän loppuun.
mitä tuota pessimismiä... kamoon. kaks toisistaan kiinnostunutta, antaa palaa ❤️
Oijoi joi hali sinullekin aurinkoinen ihminen, love is in the air! Mun on pakko kohta juosta laiturille ja hypätä yöpyjamassa järveen, että en villiinny ihan. ;D Aloituksen mies sai mut kuumammaksi kuin rantasauna tänä iltana..*huiskuttaa käsillään*
Kyllä pessimismi kantaa pisimmälle, ei tule pettymyksiä kun luovuttaa heti alussa!
Höpö höpö, rakkauden tuntee ilmassa ❤️ Go for it 😘
Pitäiskö? :D Eiiiii! Olen niin imelä optimisti, että sie joudut yökkään. Joo. Mulle on tapahtunut tänään jotain, oon koko päivän pelännyt ettei vaan tulis yhtään kivaa kesämiestä vastaan etten vaan kapsahda kaulaan, kuljin päivällä kaikki rännikujat silmät puolikiinni ettei vaan amorin nuoli iske selkään . :D Otin yhden tabletin D-vitamiinia, se oli varmasti liikaa kun illalla paistoi vielä aurinkokin. Mussa on nyt ihan valtava määrä hellyyttä ja oi armias kuka on se mies, joka tajuaa sen, ja sattuu kohdalle :D Joo joo sama livenä tai näin.
Pessimismi on elämän kantavin voima, sillä selviää voittajana!
Älä, älä, ei enempää löylyä nyt tähän. :D Pitäiskö yrittää nukkua...Ei saa villitä toisia :D
Et paljoa hymyillyt tai naureskellut kanssani.
Minun hymyn näkee valokuvasta, joten en lähde omimaan. Se on sellainen Mona Lisa -hymy
mielenkiintoista... onko joku seonnut hitusen, pikkuriikkisen ;)
vähän hassulla tavalla pipi ketju...se tulee lähinnä mieleen ja Mona Lisa hymyilee...
Hei, voin lähteä heti tapaamaan sinua, jolla on vaikeaa. Voitko kuvitella ansainneesi kohtaamisemme?
Syntiä olen tehnyt minäkin.
Tämä kaikki keskustelusuomi24.fi-palstalla. Vain hän puuttuu..
Hahhahhaa :D
Hahaa toisissa on vaan karismaa ja te kateellisina seurasitte? No can do! Ai että :D
Yöllisiä idiootteja, niin on taas tunnettu ja seukattu, onko suomalaiset ihmiset siis oikeesti noin tyhmiä, onko noi ketjussa / ketjuissa tosissaan, siis uskoo muka tuntevansa. Vähissä on näitten elämä jos se tossa on.
Toinen uskoi tuntevansa ja toinen on onnenonkija joka iskee täällä kaivattujaan kaipaavia miehiä.
En tykkää asetelmasta, sotkee vain ihmisten asioita entisestään.
Mene nyt sinäkin siitä hevon....Mistään tiedä mitään ja tuut sotkeutumaan toisten asioihin, mitkä ei sulle millään lailla kuulu. Elä oikeeta elämää.
Oikeassahan toi:
" IlonKyyneleet
29.7.2017 3:27
anonyyminäpaljastan kirjoitti:
Ei taidetakkaan olla ne... tuli vaan sellainen fiilis yhtäkkiä.. eilinen taisi olla vaan sattumaa =(
Minulle tuli sellainen tunne, että saatat olla liian nuori mies? Sinun pitäisi olla yli kolmekymppinen :) Lähinnä etsin kivaa miestä ja samalla tavalla ajattelevaa ja reagoivaa, en usko, että täällä oikeasti kaivattujaan kohtaa. Ei se ole mahdollista. Mutta rakkauden voi löytää -ihan mistä vaan :)
Kommentoi
Ilmianna
Jaa
anonyyminapaljastan
29.7.2017 16:44
Hyvin fiilistelty.. vähän alta kolkyt olen. Joo ei ilmeisesti kohtaa täällä... silloin yöllä aloin hetkellisesti kuvittelemaan sua erääksi toiseksi jolla taitaa myös olla siniset silmät.. ja kun sattu pari muutakin sattumaa kohdilleen. Viimeyönä tajusin että et olekaan... olen kumminkin itse jutellut kyseiselle henkilölle joka on mielessäni.. sen jälkeen purkanut mietteitä tänne kun en ole niitä suoraankaan saanut sanottua =| ensikerralla ajattelin kertoa suoraan niin pääsenpähän tästäkin piinasta.. "
Idiootteja? saa kai sitä keskustella? vaikka täysin anonyyminkin kanssa...
Ihmiset on vaan kateellisia jos toisilla on yhtäkkiä mukavaa yhdessä :) Kateus vie kalatkin järvestä...Keskustella saa kenen kans vaan :)