Töyssyjä tuloo

Rekku.ja.mari

Nopeudet otetaan puheeksi valtuustossa ja töyssyjä tulee mutta saattaa arvata mihin tielle ne tulee, varmaan sinne missä valtuutettu itse asuu. Laitakaria kehitetään ja liikenne kasvaa kokoajan, mutta tielle ei tehdä mitään, pyöräie kun tulee niin autojen nopeudet nousee se on selvä asia.

4

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autoilija1113

      Outo peruste on se, että lapset voivat juosta tielle. Kyllä siihen pihaan saa aidan ja portin. Tie on tehty liikkumista varten, eikä mitään töyssyttelyä varten. Vanhempien pitää pystyä kantamaan vastuu lapsistaan, eikä sysätä sitä muille. En tarkoita tällä älytöntä kaahausta hyväksyttäväksi, vaan asiallista nopeutta maantielle, eikä mitään töyssyjä.

      • Tienkäyttäjät

        Kyl sillä tiellä töyssyjä riittää. Puheeksi ottaminen on ihan yhtä tyhjän kanssa kun puheeksi on otettu vuosien varrella sitä sun tätä. Ely-keskus on oikea osoite. Laitakarin pyörätie olis kumminkin ihan ykkönen.


    • Hienoatoimintaa

      Samainen "esilleottaja" lupasi suureen ääneen Lemlahdelle vaikka mitä jo edellisis vaaleissa. Nyt on Niemenkylän vuoro.

    • Sammaasukkuu

      Eihän sinne laitakarin suuntaan voi mitään tehdä, kun kaikkea vastustetaan, pyörätietä vastustettiin kirkonkylästä laitakarintienhaaraan kaikilla keinoilla, milloin oli luvian parhaat pellot syynä milloin arvokas autotalli oli syynä... tulihan se viimein siihen ja hyvin näyttää kelpaavan kaikille vastustajillekin. Töyssyjä ei voi rakentaa siittä olisi suurta haittaa veneenkuljetuksille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe