Köyhät velalliset pitää kerätä läjään ja viedä erityisiin kituloihin kitumaan. Itse ovat kuitenkin rahansa tuhlanneet ja tahallaan sairastuneet. Kituloissa ne, joilla ei ole yhtään yhteiskuntapistettä, pistetään ruokatarjoiluissa alimmaisiksi. Sinne sitten kivasti liiskaantuvat lihavampien alla. Kituloissa säilytetään kaikki tuottamattomat köyhät. Näin säästyy rahaa.
Länsimaisiin arvoihin kuuluu työteliäisyys, johtajien ehdoton totteleminen sekä napakka Nato-kasvatus. Tasa arvo tasapäistää ja pilaa yhteiskuntarauhan ja -moraalin. Uusi tunnuksemme on: "VALTA VIISAILLE !"
Keskustapuolue on ihan kamala ! Maataloustuet pitää muuttaa yrityslainoiksi ! Kekkonen on herätettävä vastaamaan teoistaan !
Länsimaisiin arvoihin kuuluu työteliäisyys, johtajien ehdoton totteleminen sekä napakka Nato-kasvatus. Tasa arvo tasapäistää ja pilaa yhteiskuntarauhan ja -moraalin. Uusi tunnuksemme on: "VALTA VIISAILLE !"
Keskustapuolue on ihan kamala ! Maataloustuet pitää muuttaa yrityslainoiksi ! Kekkonen on herätettävä vastaamaan teoistaan !
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin ihanan unen.
OikeistoSosDem
29.7.2017 20:06
Siinä olimme liittyneet NATO:n jäseneksi. EU:ta oli viety liittovaltion suuntaan. Työmarkkinoiden rakenteita oli joustavoitettu. Tuloeroja oli kasvatettu. Osa vastikkeellisesta sosiaaliturvasta oli korvattu kansalaistilillä. Demokratiapassi ja demokratiapisteet oli otettu käyttöön. Itänaapuriin oli viileän asialliset välit. Totuus Urho Kekkosen ajasta oli paljastettu. Asevelisosialistit olivat saaneet virallisen tunnustuksen valtiovallalta.
Ei minun mielestäni Urho Kekkosta tarvitse herättää vastaamaan mistään.
Juhani Suomikin sitä paheksui, kun kepu hänet kuvaannollisesti kaivoi haudastaan EU-kampanjaansa edistämään.
Mutta Kekkosen salatut teot on hyvä tuoda esiin viimeistään nyt, kun hän on kuollut. Hänen eläessään kun niitä kovin salailtiin. Jos joku haluaa sen kieltää, se kertoo vain siitä, että UKK:n menneisyydessä on salattavaa kieltäjän mielestä, jotain häpeällistä.
Mikä tärkeintä kansakunta vapautettaisiin "sotasyyllisyysoikeudenkäynnin", "yöpakkasten" sekä "noottikriisin" traumoista ja nöyryytyksistä.
Ei niistä kärsi muut kun sinä, sinusta vapautuminen riittää
Enhän minä tokikaan niistä kärsi. Totuuden puhuja ei saa yösijaa varsinkaan tässä yksitoikkoisten yksitotisessa maassa.
Mdenneisyyteen jämähtänyt "totuuden" puhuja, tuntuu kerta toisensa jälkeen paljastuvan pelkäksi paskaa jauhavaksi trolliksi.
Tein juuri periaatepäätöksen
OikeistoSosDem
21.7.2017 21:25
Että en vastaa muiden kuin rekisteröityneitten palstan käyttäjien kommentteihin. Kannatan siis lämpimästi rekisteröitymispakkoa palstalle.
Provoiletko taas itsellesi pallopaita?
Savupirtin savukanavasta on kerrottava totuus!
Varsinainen typerys.
Mihin kepuloiset, jotka ryöstää verorahamme<??