syntyisi kenellekään.🤥
Rekistöröidyin, jottei väärinkäsityksiä
SiisIhan_KostoxVaan
18395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mikä tyyppi oikein olet?
Mites päivä meni?
Kävin rantsussa. Vesi oli aika lämmintä.
Ite en ole vielä käynyt uimassa, mieli kyllä tehnyt. Huomiseks lupas kyllä taas hyvää ilmaa, ties vaikka kävis polskuttelemassa. :)
Kävin tänään yhden frendin luona kyläilee. Pelattiin krokettiä ja betanqueta. Kroketin voitin , mutta betanquen hävisin. Siinähän se päivä vierähti kivasti. :) Tein äsken tortilloja, hyviä oli. : )
Mä aloitin uimassa käynnin kesäkuun alussa. Sillon vesi oli tosi kylmää, pisti veret hyvin kiertämään. Kroketti on mukava peli. :)
Mitä tortilloja teit? Ite tykkään kanatortilloista. Paljon salaattia väliin, fetajuustoa, tulista salsaa, nam.
Taas käy hitommoinen surina ulkona, nämä ystävät siellä lentelee. Ihan niinku joku lennättäs pienoishelikopteria. : D
Ai sä kävit niin aikasin jo uimassa,.👍Nyt on vedet lämpeneet niin jotta uskaltais uida ilman saunaakin. Kanan- ja naudanlihasta tein. Laitoin mustaa emmentaalijuustoraastetta väliin ja avokadoja, paprikaa, kurkkua, tomaattia, sipulia salaatinlehteä ja extratulisia salsoja. Valkosipulia laitoin sikana. Kämppä haisee varmaan ihan sille, itsehän sitä ei juurikaan haista jos sitä syönyt on. :)
XD Sun lentävät "kaverit" siellä taas lentelee, hihih!!!
Loma kohta loppuu ja ens viikolla alkais taas duunit. :(( No onhan se kiva taas nähdä duunikavereitakin joo.
Mites onko ollut kiva kesä noin muuten?🤥
Sun tortillat kuulostaa herkullisilta. :) Tykkään tosi tulisesta ruoasta. Ite tein tänään perinteistä makaronilaatikkoa.
Täällä rupes vettä antamaan oikein kunnolla. Parempi ku sataa yöllä eikä päivällä.
Nii, miten kesä menny.. ainaki liian äkkiä. Vaikka onha sitä vielä jäljellä. Lomaaki vielä pari viikkoa. Pitäs käyvä jossain vähän reissussakin. Jos viikonloppuna pyörähtäs jossain.Mites muuten, no
sanotaan nyt näin et alkukesästä tapahtui jotain sellasta, mikä muutti elämää aika lailla. Siinä on omat haasteensa ja totuttelua ollu. Mut kaiken kaikkiaan oikea ratkaisu ehdottomasti ja voin itekin paljon paremmin.
Jotain on tietysti puuttunu tästä kesästä, mut kaikki aikanaan.
Mites sulla?
Täällä ei vielä vettä sada, aika synkkää kyllä on.
Aika aina parantaa haavat jos siitä kyse on mitä mainitsit. Hienoa kun voit paremmin nyt. 👍:)))
Reissussa ei ole tänä kesänä tullut käytyä, eli ei siis missään pidemmällä. Cityloma siis ollut kotinurkilla vaan. Syksymmällä pitää katsoa jos lähtis vähän pitemmällä käymään.
Kesä ollut kaiken kaikkiaan rento ja voimia keräävä, liikunnallinen :)
Vielä jos jaksais katsoa Soneran viihteeltä tuon Kong- Pääkallosaaren. Katsoin trailerin, vaikutti ihan katsottavalta fantasiaseikkailulta. :) Mistä leffoista itse tykkäät?
Liikunnallinen kesä on itse asiassa itelläkin ollu. Nyt loman aikana tullu lenkkeiltyä paljon ja treenattua. Sukulaismies on käymässä ja harrastanut punttihommia enemmänkin. Sen kanssa on treenattu aika kovaa.
Mä tykkään oikeastaan monenlaisista leffoista. Fantasia/ seikkailu, kauhukuvista, toiminta ja komedia. 80- ja 90- luvun toiminta kuvat hyviä. Mulla on tämä kesä menny niin etten oo kahtonu yhtään leffaa ja telkkariakin joskus vaan vähän vilkaissu. Enimmäkseen tullu oltua ulkona ja touhuttua kaikkee muuta. Talvella tulee katottua sitte enempi. Mitäs kuvii ite tykkäät katella? :)
Kauhua, komediaa ja seikkailuleffoja, jotkut draamaleffatkin ihan hyviä. Yöllä mä enimmäkseen katselenkin niitä ennen nukkumaan menoa, välillä nukahdankin ennen leffan loppua sohvalle niska vääränä. :)
Päivisin tulee ulkona oltua. Tän kauhuleffan katsoin viimeksi oli helkutin hyvä.. https://www.youtube.com/watch?v=2o2dLdb1UGA Oli 1 ja 2:in. :)
Romanttiset leffatkin hyviä kun katsoo niitä yhdessä kumppanin kanssa. Ei tosin nyt ole kumppania jonka kanssa niitä katsois.
Keitin tuossa äsken vihreätä teetä, rauhoittaa kivasti mieltä. :) 🤥
Oon tainnu tuosta ykkösen kahtoa. Oli hyvä. On jotku draamatkin hyviä ja romanttiset kuvat. Jonkun kanssa niitä olis mukavampi katella. :)
Vai teetä. Ei olekaan tullu pitkään aikaan juotua teetä. Yhteen aikaan join aika paljon Hibiscus-teetä.
Oon aika kova juomaan kahvia, illallakin tulee sitä juotua. Ei se yöunia vie.
Taitaa ruvetakin jo vetämään silmiä kiinni.
Täällä tuntuu jyrisevän ukkonen ja äsken tuli vettä tosi rankasta.
On kai se ruvettava nukkumaan.
Hyvää yötä ja leffan katseluhetkiä.❤
Palaillaan.
Hibiscus-tee❤️. Kahvia juon vain aamuisin puoli pannullista. Olen huomannut että turvottaa vatsaa jos päivällä tai iltasella juon sitä, eikä myöskään sillai piristä enää mitä aamulla tekeepi.
Toivotaan ettei ukkonen häiritse uniasi. : )
Kauniita unia Haballe!!❤️
Palaillaan, öitä.🤥
Vielä sen verran, taas yks kaveri oli änkäytynyt jostain raosta sisälle. Lenteli tuossa pöristen, tais päästä pikku huutokin. :D Nakkasin sen ulos ja näin tän kesän ekan salaman. :) Nyt öitä.❤
XDD😂😂, aika hassuja ne ötökät, tykkäävät susta ihan selvästi.❤️
Öitä🤥
Hitto, mulla menee hermot kohta niitten kanssa. 😬Ehtikööt ihastuksen kohteensa muualta.😂😂😂Nyt nukkumaan.
Ensin syy'ään ja sitten murhailemaan?
Ketäs meinasit pistää kylmäksi🤥?
Ookko pörssiin listautunut? Siis ihan kostoxi vaan
:D, En ole vielä ehtinyt🤥.