Hei! Kellään kokemusta ferratumin perinnästä itsellä laina sinne 2500 ,ja eihän tuo lyhene ollenkaan ajattelin jos päästäisin perintää,suostuuko minkäkokoisiin eriin?
Ferratum perintä
6
2420
Vastaukset
- Pianmaksettu
Hei!Okperintä hoitaa Ferratumin perinnän.Lainan siirtyminen perintään kesti n. Kaksi ja puoli kuukautta.Tämän ajan siis juoksi tuo suurempi korko ja perintään siirtymisen jälkeen vaihtui normaaliksi viivästymiskoroksi.Sain 20 erään, 155€/kk.Kokonaisuudessaan siis vähä yli 3000€.Voin siis suositella perintään päästämistä,olisin itse päästänyt aiemmin jos olisin tiennyt että saa noin sovittua.
- asdadasdasd
Miten vitussa ei muka lyhene jos maksat sen alkuperäisen eräsumman onko se nyt 240-250e/kk tollasella 2000e lainalla?
- nokueiselyhene
Ootko kattonu niitten korkoja? :D Esimerkkilaskelmissa se laina maksetaan max. 12kk aikana takaisin, eli kk-erät oltava lähemmäs tai yli 300€, että lyhenee. Jos ottaa minimierän, niin pääoma ei lyhene ja korkoa vaan kertyy ja kertyy ja kertyy.
- dsfsdffds
nokueiselyhene kirjoitti:
Ootko kattonu niitten korkoja? :D Esimerkkilaskelmissa se laina maksetaan max. 12kk aikana takaisin, eli kk-erät oltava lähemmäs tai yli 300€, että lyhenee. Jos ottaa minimierän, niin pääoma ei lyhene ja korkoa vaan kertyy ja kertyy ja kertyy.
Jaa no sun jutuista en tiedä, mutta itse kun otin 2000e lainaa sieltä ja lyhentelin joku 230-240e/kk niin kyllä lyhentyi joka kuukausi ihan sivujen laskelman mukaisesti.
- Niintehnyt
Tottakai lyhenee, mutta hitaasti...mutta uskokaa vaan se kannattaa maksaa pois perinnän kautta.
- reggrrg
Eli kannattaa jättää ottamatta ko laina..ehhehhh.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4622848Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152675Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2721618Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841204Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4411145Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156980
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41938- 56909
- 79895