Hei! Kellään kokemusta ferratumin perinnästä itsellä laina sinne 2500 ,ja eihän tuo lyhene ollenkaan ajattelin jos päästäisin perintää,suostuuko minkäkokoisiin eriin?
Ferratum perintä
6
2644
Vastaukset
- Pianmaksettu
Hei!Okperintä hoitaa Ferratumin perinnän.Lainan siirtyminen perintään kesti n. Kaksi ja puoli kuukautta.Tämän ajan siis juoksi tuo suurempi korko ja perintään siirtymisen jälkeen vaihtui normaaliksi viivästymiskoroksi.Sain 20 erään, 155€/kk.Kokonaisuudessaan siis vähä yli 3000€.Voin siis suositella perintään päästämistä,olisin itse päästänyt aiemmin jos olisin tiennyt että saa noin sovittua.
- asdadasdasd
Miten vitussa ei muka lyhene jos maksat sen alkuperäisen eräsumman onko se nyt 240-250e/kk tollasella 2000e lainalla?
- nokueiselyhene
Ootko kattonu niitten korkoja? :D Esimerkkilaskelmissa se laina maksetaan max. 12kk aikana takaisin, eli kk-erät oltava lähemmäs tai yli 300€, että lyhenee. Jos ottaa minimierän, niin pääoma ei lyhene ja korkoa vaan kertyy ja kertyy ja kertyy.
- dsfsdffds
nokueiselyhene kirjoitti:
Ootko kattonu niitten korkoja? :D Esimerkkilaskelmissa se laina maksetaan max. 12kk aikana takaisin, eli kk-erät oltava lähemmäs tai yli 300€, että lyhenee. Jos ottaa minimierän, niin pääoma ei lyhene ja korkoa vaan kertyy ja kertyy ja kertyy.
Jaa no sun jutuista en tiedä, mutta itse kun otin 2000e lainaa sieltä ja lyhentelin joku 230-240e/kk niin kyllä lyhentyi joka kuukausi ihan sivujen laskelman mukaisesti.
- Niintehnyt
Tottakai lyhenee, mutta hitaasti...mutta uskokaa vaan se kannattaa maksaa pois perinnän kautta.
- reggrrg
Eli kannattaa jättää ottamatta ko laina..ehhehhh.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3431910Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751304Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831297- 1341167
- 841033
- 90926
- 48853
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118824- 48790
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60746