Ostin Aku Metsäpalstamäen peltohuutokaupasta hirvashinnalla käytetyn maitolaiturin siinä kunnossa kuin se oli ilman palautusoikeutta.
Aion tuunailla sen nostalgiseen menneisyyden kuntoon vällyineen kaikkineen ja sinne en hyväksy keitä sattuu vieraita, jotka ehkä ajelevat ohi kenties ruotsalaisillä volvoillaan niin että sorat rouskuu ja apsolutti votka kilisee (muovipullona) takapoksissa puoliksi juotuna.
Tupaantuliaiset voisi pitää harvoille ja valituille joilla on maitolaituripassi ja sisääntulo nikki.
Minun maitolaiturille ette tuu
6
199
Vastaukset
- pelakuutyttö
Käytetty maitolaituri on pop, ja täynnä nostalgiaa. Voisin tuoda siihen portaalle pelargoniaruukun. Niillä laitureilla on tainnut useampikin romanssi saada alkunsa.
- Glad-sommare
Mulla olis pari vanhaa rautasta 20litran maitotonkkaa. Ne joutaa nyt kun aloin tekemään kiljut muovitynnyreissä.
- reppuriika
Ole huoletti, en ole tulossakaan! Onittelut kuitenkin hyvästä sijouituksesta! Perinteitä kannattaa vaalia.
- PystyssäNukkuuJaKukkuu
Miten maitolaiturilla voisi asustaa ja kutsua sinne vieraitakin, kun pohjapinta-ala ei varmaan voi olla neljää neliömetriä suurempi? Useimmat ovat varmaan pienenpia, kun niihin laitettiin yleensä vain muutama tonkka.
- reppuriika
Kyllä sen ympärille 70-luvulla vain mukavasti porukkaa mahtui. Taidat olla urbaaniunelma. Voihan juhlat olla osittain ulkoilmabileet. Syystäkö meitä ei sinne kututakkaan vaan juhliin mahtuu vain sisäpiiri.
Yhren tonkan löysin vanhasta larosta, käviskö se.
Mä en kyllä millään ruotsalaisilla ajele. Jos mä ajelen, niin amerikanrauroulla ajelen.
Semmottilla, vanhalla rupikukkia kukkavallan pakulla tai hyvinhoidetulla vaaleansin isellä 7m pitkällä avoautolla.
Löysin sieltä larosta muuten semmottia tynnyreitäkin, joiden kyljessä luki jotain 1800 ja risat, siellä ne on vieläkin.
(No on mulla semmonen pieni Japanilainenkin talviajokäyttöön, muttei siitä sen enenpää.) Hihii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27576Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24511
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472