Savontientehastyömies ?

Outko vielä tiällä ?
19373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ka voenhan minä ollae, tae suatan olla olemattakii... mistäpä tuon aena tietää.. no ee muuta ku hölökynkölökyn.

Äänestä
  • Ookko syönynnä hernesoppoo viime aekoina ?

    Äänestä

Tehaspaskaa ja muuta saa,kun tilaa... Chuck Norris palaa myös kehiin.

Äänestä
  • Kehät palaa Chuckiin.

    Äänestä


  • Näen ikkää. Muistuttaa pittee. Vuan anoppi toe kunnon sämpylöetä niin jo vain pärisee suolisto kuituin ansiosta vuan ei valokuiju. Kjeh heh. Huastaavatten valokuijuista vua anopin sämpyläessä oikeeta kuituu on. Laittaa suoliston toimimaan. Emboo kulluu. Tännään unohin kaupan kassalle paketin. Vua juoksu kans hain.

    Äänestä

Vieläkö siellä tehas haesoo niinku ennevanahaa ?

Äänestä
  • kyllä katkuaa, nyt on imelämmät katkut, piätä särkee, nokka tukossa, ovet lukossa, pliis armaha näiltä katkuilta,

    Äänestä

  • Anoppi ja emäntä ko pistää nuita papuja ja linssiä poskeen niin jo on pörinät.

    Äänestä

Kaipaan tehaspaskaukon legendaarista Päiviösaaressa käyntiä ja hernekeitolla elostelua. Pieniä asioita, mutta kerronnan tapa upppiita.

Äänestä

Iltoja,,ANOPPI käit kylässä. Tokas mikä.tiällä haissoo. Vua minnäe siihe se on tyämiähe uloste. Päevä män piötelles. Hernerokkoo syäty ja tietäähän sen. Tuloo ryssäyksel pönttöön. Tämä tän illan tarina.

Äänestä
  • Torstai o hernesoppapäevä. Ehtoolla varmaan prätäjää

    Äänestä

  • Anopille hernerokat etteen;D

    Äänestä

Tehtasmiehellä on rokkapäivä monta kertoo viikkoon. Tännäännii. Kyllä päräjää pöntössä.

Äänestä

Eikö Kommilassa ole lainkaan viemäröitiä muualla kuin sairaalassa ja kaupoissa?
Kun ajelee kesillassa hiljalleen autonikkuna auki, niin virtsanhaju tunkee auton sisään Savontiellä!

Äänestä
  • Sinä elliittiä tiuäkkää. Vuokralla ko assuut se haisoo . Osta jo oma. Kyllä sitäi autoo satsataan rahhoo vua vuokralla männää. Shame.

    Äänestä

Joko Savontiellä kuuluup pörinöö ?

Äänestä
  • Perjantaina vasta. Sokka on irti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herrman-ni kirjoitti:

Outko vielä tiällä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu