Vistbacka ei hakenut perussuomalaisten lähettämää kirjattua kirjettä postista. Nyt hän pakoilee haastemiestä Norjassa.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005315272.html
Vistbacka pakeni Norjaan
24
310
Vastaukset
- Rikossäätiö
Kuluttaa säätiön rahoja omiin tarkoituksiinsa. Oikea paikka olisi vankila.
- mitäasiaa
Mitähän asiaa sillä haastemiehellä mahtaa olla? Ilmoittaa että "teille on saapunut kirjattu kirje".
Eikä siitä sitten sen enempää.
Ihmisillä on oikeus mielipiteeseen, myös persuilla. Myös jäsenten valitsemalla piirin puheenjohtajalla. - Funlandiankansalainen
Nolo juttu poliisimiehelle. Säälittävä tapaus.
- TurskaaOnMonenlaista
Toivottavasti saa paljon turskaa!
- suututti_Vennamon
Se oli suututtanut kunnianarvoisan SMP:n Vennamonkin!!!!!!!!!! pönttö mikä pönttö
"Vaalien jälkeen Vennamo syytti ainoaksi SMP:n edustajaksi valittua Raimo Vistbackaa ja vuotta aiemmin Keskustaan siirtynyttä Sulo Aittoniemeä SMP:n tuhoamisesta ja puolueen periaatteiden unohtamisesta."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Veikko_Vennamo
. - Loikkaaja
suututti_Vennamon kirjoitti:
Se oli suututtanut kunnianarvoisan SMP:n Vennamonkin!!!!!!!!!! pönttö mikä pönttö
"Vaalien jälkeen Vennamo syytti ainoaksi SMP:n edustajaksi valittua Raimo Vistbackaa ja vuotta aiemmin Keskustaan siirtynyttä Sulo Aittoniemeä SMP:n tuhoamisesta ja puolueen periaatteiden unohtamisesta."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Veikko_Vennamo
.Kunnianarvoisa Veikko Vennamo "loikkasi" maalaisliitosta pois ja perusti SMP:n, taitaa vain olla hallapersuille vaikea käsittää asiaa.
- tosi-oudot-uuvatit
Jos Vistbackalla on mielipide, miksi hän sitten niin kovasti pakoilee sen mielipiteen esittämistä?
- Ketkun_elkeet
Jonninjoutavaa ketkuilua, muka postin lappu kirjeestä hävinnyt. Kun asia on ollut joka tuutin kautta tiedossa, niin todellisessa häviämistapauksessa rehti mies olisi soittanut Alajärjen postiin ja kysynyt, onko siellä sellainen kirje ja hakenut pois.
- hesassanäin
Eikös ne saapumisilmoitukset tule suoraan kännykkään, niin minulle on ainakin lähetyksistä ilmoitus tullut.
- Ei_oo_tullu
"Ei oo mun kännykkään mitää viästiä tullu s-tana" vaikka oliskin niin poistan heti oon mä niin lapsellinen
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005315272.html
- Nuhjunuhju
Loikkarit on luusereita loppuun asti,Soini ja Vistbacka ovat parhaita esimerkkejä!
- juonittelija-ulos
Vistbackan pitäminen persuissa on sama, kuin jos elättäisi kyykäärmettä povellaan.
- kehäraakki--
Wanha kehäraakki ehti tehdä itsestään kunnolla pellen aivan omatoimisesti
- jhgkl
Raimo on varaamallaan lomalla ja täällä sitä paheksuu uusavuttomat ihmiset joilla ei ole edes mistä olla lomalla.
- SMP-läinen-2017
Jo se, ettei Vistbacka hakenut kirjattua kirjettä postista, kertoo minkälaisesta ketkusta on kyse. Tikittävää poliittista aikapommia ei persujen sisällä tarvita. Huru-ukko ulos vaan ja mahdollisimman pian. On suureksi häpeäksi perussuomalaisille.
- Sompanssi
Kun kaikki aidot ja alkuperäiset perussuomalaiset on ajettu puolueesta, mitä jää jäljelle? Natsipersut.
- petti.porukkansa
Rami kulkee nykyisin korvat luimussa. Eikä syyttä.
- Ei_ihme--
Ei ihme että puolue rämpi lähellä nollaa prosenttia raipen aikoina
- uuvattimätä-pursuaa
Uuvattien mielestä esim. Kimmo Kivelän tapainen kepuloikkari on "aito ja alkupeäinen perussuomalainen". Joitakin hänen SMP kravattinsa on saattanut hämätä. Me pitkän linjan persut muistamme Kivelän kovana kepulaisena, joka ei suostunut 2000 luvun alussa edes ps kuntavaaliehdokkaaksi, koska ei uskonut ps:n tulevaisuuteen.
- Reima.P
Ilman puoluejohtoa ei olisi myöskään teitä "pitkän linjan persuja".
Puolue joka erottaa koko johdon joka perusti puolueen ja kirjoitti sen kaikki ohjelmat, ei voi kehua enää olevansa juurillaan.
- kaksinaamaiset-uuvatit
Nyt kun Jussi Halla-aho edellyttää, että Vistbacka noudattaa omakirjoittamiaan puolueen sääntöjä, se ei Alajärven herralle sovikaan. Koska te uuvatit lopetatte tuon kaksilla korteilla pelaamisen--ilmeisesti ette koskaan??
- Funlandiankansalainen
Uuvateila mene lujaa, yksi pakenee haastemiehiä ja toinella kiertää oma ääni kallon sisällä, kolmas on tekemässä kotihoitoon muutoksia, vaikka yksi vannoi, että niitä ei tehdä.
- whiskeybackan_wenkoilu
Whiskeybackan wenkoilu osoittaa että uuvattipolitiikka on ollut jo pitemmän aikaa käymistilassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1197043Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1164811L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa624064TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6932134Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2431520- 661388
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531326Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121002