mie en oo nauttinut elämästä pitkään pitkään aikaan, en enää tiedä mitä nauttimista tässä elämässä on..en saa nukuttua kuin pari tuntia yössä, valvon päivät pitkät, en uskalla edes poistua kotonta, pelkään kaikkea(naapureita) ne puhuvat minusta pahaa tiedän sen, katsovat pahasti, kuulen kuinka ne puhuvat sisälle asti, enää en saa itkettyäkään,,, elämässä ei ole mitään hyvää, olen vain niin väsynyt tähän elämään, kuolema kuulllostaa niin ihanalta..minulla ei ole enää mitään joka pitäisi täällä..en tiedä miksi kirjoitin tämän selostuksen, anteeksi kaikki kun häiritsin..
elämästä nauttiminen
1987väsynyt1987
7218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
hyödyllistä ja lopeta niiden ssri-myrkkyjen syönti niin elämä tulee samanlaiseksi kuin muillakin eli normaaliksi.
Kaikki muu on turhaa paskajauhamista.
Heti lääkäriin pyytämään SSRI:tä. Tarvittaessa useampia yhtä aikaa ja isoilla annoksilla, ja jos ei sittenkään toimi niin neurolepteillä ryydität päivittäistä lääkecocktailia, 300 milliä ketipinoria päivittäin, ja voi välillä vaihtaa jonkun SSRI-napeista mirtatsapiiniin.
Kyllä kun tarpeeksi ryyniä saa naamariin niin alkaa aurinko paistamaan risukasaankin ennen pitkää. Pää pystyyn! Ennen kaikkea pidät ennakkoluulottoman ja avoimen asenteen runsaalle lääkitykselle, niin masis kuin masis lähtee. Ne jotka sanovat ettei pillerit auta, eivät ole syöneet niitä tarpeeksi.
Kauanko meinaat elää veronmaksajien rahoilla ? Vai meinaatko maksattaa hautauskulusikin naapureilla ?
Ajattelin loppuikäni elää niillä tai ainakin siihen asti että perinnöt napsahtaa tilille, siihen tosin menee luultavasti vielä hyvän aikaa. Telkkarit ja tabletit saa kun myy sauhua tai hakee virosta pari salkkua viinaa ja myy ne tutuille.
Ne ymmärtää jo työkkärissäkin olla häiritsemättä minua. Ja sossun asiakkaana kaikki reseptilääkkeet on ilmaisia, lääkärillekin asian sanonut ja pyytänyt että määrää minulle reseptivapaita lääkkeitä reseptillä ettei tarvi latin latia pistää ite niihin. Sähkölaskut myös.
Nauran ihan silmät kosteana noille naapureille, jotka menee joka aamu töihin ennen kuin minä olen päässyt edes nukkumaan. :D Seinänaapurin palkankin tiedän, noin 1700€ kuussa jää käteen. Hah hah. Itellä on lääkkeiden ja ja sähkölaskujen ja terveyskeskus- kotivakuutus yms. minulle ilmaisten lskujen jälkeen kuukausitulot noin 1200€, joten sen verran saa tekemättä mitään. 1700 on vain 500 euroa enemmän, eli kun sen jakaa 160 työtunnilla kuukaudessa, niin tulee todellinen vuosipalkka. Eli noin 3,1€. Ajattele, tunnin raatamisesta saa 3,1€. Juuri viikolla kävin kahvilassa juomassa lattea joka maksoi enemmän. Naapuri ei saa tunnin kovalla työllä edes kahvikuppia. Idiootti. Tekisi mieli sanoa, että minä maksan euron enemmän, 4,1€ kun haistelee tunnin likaisia sukkiani. ;D
Mä en koskaan paitsi ehkä nousukännissä vähän aikaa joskus. Ja nyt multa sekin ilo oltais viemässä.
Jos nousukännissä elo hymyilee, niin silloin lienet dopamiinivoittoinen, eli stimulantit parantaa fiilistä. Amfetamiini tai kokaiini tekee sen kuin raketti, mutta riippuvuus tulee nopeasti ja "krapula" on kertaluokkaa kamalampi. Mutta on hissukseen dopamiinia nostavia masennuslääkkeitä, kuten Voxra ja jotkut muut.
Voi olla noinki, mut mä tykkään nimenomaan kännistä. Sillon oon kuitenkin tilanteen tasalla. Kokeilin jotain mömmöö ja se oli suorastaan pelottava kokemus menin niin pihalle vaikka annostus oli sama kuin määrätty.