Toisaalta joka kerta

Kun olen nähnyt nykyistä aviovaimoasi livenä (viimeksi kevät 2016), olen ajatellut että "vain tuon näköinenkö".... ja miettinyt, että miehen täytyy todella rakastaa häntä ihmisenä. Toisaalta sopivat kyllä toisilleen ulkoisesti.
1237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä ihmettele toisten rakkaus asioita ja anna niiden rakastaa toisiaan. Taidat olla niitä säälittäviä jotka "roikkuvat varatussa? Ulkonäkö näkyy olevan sulle tärkeää? Se on kuule monesti se muu mikä rakkaudessa ohjaa. Ei ulkonäkö. Monesti vaan varattu hakee seksiä ja jännitystä elämään käyden muiden tykönä. Se muu löytyy kotoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei_rakkautta_täällä kirjoitti:

Kun olen nähnyt nykyistä aviovaimoasi livenä (viimeksi kevät 2016), olen ajatellut että "vain tuon näköinenkö".... ja miettinyt, että miehen täytyy todella rakastaa häntä ihmisenä. Toisaalta sopivat kyllä toisilleen ulkoisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu