Soini pääsi köyhien verenmakuun?

Mattilan ja Lindströmin kanssa leikkasi sairailta,eläkeläisitä ja työttömiltä.. Nyt piti hinnalla millä hyvänsä päästä jatkamaan!
7113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sen takia kannatti Sipilänki kaartaa kone takasi..

Äänestä
  • Köyhien on jaettava vähästään kun rikkaat eivät sitä tee, vai luulitko matujen ilmaisen elämisen rahat kokkareiden/kepulin rahapussista tulevan ?

    Äänestä

Minun aikanani puolue kasvoi nollasta kolmenkymmenenseitsemän tuhannen matun maahantuojapuolueeksi ja

kansanedustajan hillotolpaksi

Sen jälkeen pääni paisui, vedenpaisumus, nyt se kelluu

http://timosoini.fi/2017/08/7671/

Äänestä

Juudas ulkoministerinä - häpeäksi 100 vuotiaalle Suomelle.

Äänestä

Vittu minkä teki....

Äänestä

Kun Soini oli persujen puheenjohtaja, hänelle piti maksaa kaiken muun päälle vielä 3177 euroa kuukaudessa "puheenjohtajan tehtävien hoitamisesta". PS:n uusi puheenjohtaja Jussi Halla-aho ei ole tällaista vaatinut. -Itselle porkkanaa, köyhille keppiä, on aina ollut Soinin linja.

Äänestä
  • Oikein, että tuhoutu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hytkyvänauru kirjoitti:

Mattilan ja Lindströmin kanssa leikkasi sairailta,eläkeläisitä ja työttömiltä.. Nyt piti hinnalla millä hyvänsä päästä jatkamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu