Limatulpasta????

Utelisin nyt täältäkin että kuinka kauan menee aikaa synnyttykseen limatulpan irtoamisesta? Mulla se irtosi ilmeisesti lauantaina tai siis silloin tuli runsaasti veristä vuotoa ja menin sairaalaan jossa makasin maanantaihin asti. Maanantaina lääkäri totesi että kohdunsuu oli kahdelle sormelle auki. En kyllä tiiä mitä se tarkoitti, enkä jaksanut kyselläkkään kun en koko sairaalassa olo aikana saanut nukuttua.

Supistuksia mulla ei ole ollut ainakaan viellä yhtään kivuliasta paitsi lauantaina oli yksi jonka jälkeen alkoi se verinen vuoto.

Kiittelen vastauksista jo etukäteen! En meinaan löytänyt mistään sellaista vastausta jossa olisi aika kauan menee synnytyykseean aikaa suunnilleen irtoamisesta.

Heidi ja Höttiäinen rv 36 4 (ois kiva jos toinen vois viel pari viikkoakin kasvaa)

1

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Milla.M

      ...tai sitten ei, joillakin synnytys alkaa vuorokauden kuluessa liamtulpan irtoamisesta, joillakin voi mennä jopa pari-kolme viikkoa. Hyvinhän sulla on jo paikatkin auki, mutta sekään ei sano vielä mitään, niin on olleet minullakin jo pitkän aikaa ja vielä ollaan yhtenä kappaleena (rv39). Tylsää on tämä odottelu jo tässä vaiheessa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4333
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      18
      2776
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2688
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      16
      2465
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2444
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2214
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2161
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      629
      2016
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1965
    10. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      32
      1796
    Aihe