Asun pääkaupunkiseudulla, tahdon eroon peleistä, en jaksa enää!
Mistä A-P-U-A?Minne voin kävellä ongelmani kanssa?
6
253
Vastaukset
- Sama_juttu
Täällä, ilmeisesti vastaus on tässä, älä pidä mukanasi ylimääräistä rahaa. Aina kun tekee mieli pelata, mieti niitä katkeria tunteita, kun olet hävinnyt rahaa pelaamiseen ja päättänyt lopettaa sen.
Inhoa pelikoneita ja häviämistä niin paljon, ettei mieli tee enää pelata.
Osta rahoilla jotain muuta.
Ei se helppoa ole, mutta ei mahdotontakaan.
Älä noteeraa koko peliautomaatteja, äläkä pelaa.
Vähitellen pääset eroon niistä kokonaan. - huijaripelit
pankkikortin nostoraja nollaan, ei käteistä mukana. Veikkauksen peleistä voi voittaa vaan jos pelaat suuremmilla panoksilla. Ohjelmoitua rahastusta ja huijausta.
Hei nimimerkki, KymmenenVuottaPelejä
Olen pahoillani tilanteesta, mutta hyvä asia on se, että tahdot irti peleistä, et jaksa enää ja toteat tarvitsevasi apua. Olet oikeaan suuntaan menossa. Kysyt minne voit mennä. Etsi netistä Tiltti-niminen paikka, se on Helsingin keskustassa. Mene sinne, mene mahdollisimman pian. Pysy avun piirissä pitkään, riittävän pitkään.
Tsemppiä sinulle,
Pirkko-pappi- Hdkvcg
Ja seurakunnasta ei tosiaan apua saa, älä mene sinne.
- toivottavastisaatapua
Katso sivu:
www.pelaamaltilla.fi
Paljon tietoa pelaamisen hallintaan ja peliongelmaan ja sen hoitoon liittyen. - huumeet_on_elämää
Usein ongelma ei ole pelaaminen, vaan se ettei ole varaa hävitä sellaisia summia mitä niihin uppoaa. Pelit ovat bisnestä peliyhtiölle, ne suunnitellaan ja toteutetaan niin että yritys jää AINA voitolle. Oletko joskus kuullut että joku pelejä pyörittävä yritys olisi tehnyt negatiivisen tuloksen? En minäkään.
Vaihda harrastusta, jos tykkäät jännityksestä tai voitontunteesta, niin aloita nyrkkeily ja opettele siinä hyväksi. Tai jos pelaaminen on sulle vain ajankulua, niin ala kutomaan villasukkia. Saat rahaa kun myyt niitä turuilla ja toreilla, ja rahalla voit ostaa karkkia tai tupakkia lapsillesi/lapsenlapsillesi/sukulaislapsille/kummilapsille.
Elämä on ihanaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2125004
- 373382
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352908Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412783- 252438
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682267Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192148Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821435