Ruotsalaiset maalämpöpumput

Ruotsalaisten maalämpöpumpujen ohuella seinämällä olevat varaajat ,heppoiset säätimet ja kallis myynti hinta on todella hinta/laatu kohdallaan???? vai mitä????
101876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

olen jämptistti samaa mieltä.

Äänestä

pummpumyyjiä, jotka vieläpä puree omaan jalkaan?

Äänestä

Ovat 11,5 vuotta suomalaisia merkkejä jäljessä.

Äänestä
  • Ruotsissa valmistettu n. 400 000 lämpöpumppua ja myyty ne kaikki, Suomessa valmistettu alle 20 000 kpl!
    Mm. LämpöÄssän tekniikka 30 vuotta vanhaa, hiukan pakosta fiksattu.
    Terveisiä Juhalle, eikö "talvitarjouskauppa" käy?

    Äänestä

kirjoitella? Yhdys sana virhe tuo mieleen tutun maa lämpö ekspertin.

Äänestä

Lämpöässän kauppias Juha taas siellä yrittää tutuilla tempuilla myydä täystehoista...

Äänestä

ruotsalainen maalämpö pumppu tarvitsee pönkät kulmiin jotta pysyy pystyssä niin on pula-ajan pellit ympärillä varaajasta puhumattakaan.

Äänestä

IVT:n varaaja pellin paksuus n 1,6mm !!!!

Siksi käyttöohjeesa kielletään täyttämästä ulkovaippaa ensin. Mene muuten sisävaippa ryttyyn.

Kysy myyjältäsi ennen ennenkuin teet kaupat.
1,6 mm vertaa Aku Ankan lehden paksuus ;-)

Että sillee

Äänestä
  • kyll,tosi ohuet henkselit ei ihme jos kauppa ei käy.

    Äänestä

saman olen huomannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotimainen on paras kirjoitti:

Ruotsalaisten maalämpöpumpujen ohuella seinämällä olevat varaajat ,heppoiset säätimet ja kallis myynti hinta on todella hinta/laatu kohdallaan???? vai mitä????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu