Siis mistäs se haluttomuus ja halukkuus yleensäkin johtuu, siis vaihteleeko se yksilöittäin: mielentila, joku juttu aivoissa vai mikä ihme?
Siis mulla alkaa suurinpiirtein seistä aina kun vain esim. halaan naista ja aina tekis mieli alkaa touhuamaan ja se se vasta mukavaa puuhailua onkin, tätä on jatkunut jo lähemmäs 20 vuotta, olen yli 30
Siis mulla alkaa suurinpiirtein seistä aina kun vain esim. halaan naista ja aina tekis mieli alkaa touhuamaan ja se se vasta mukavaa puuhailua onkin, tätä on jatkunut jo lähemmäs 20 vuotta, olen yli 30
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yleensä parisuhteen risti riidoista,jompi kumpi loukkaa toista,sanallisesti tai ruumiillisesti.
Toiseksi henkisistä muistoista lapsuudesta,tai nuorena tapahtuneesta väkisin makaamisesta,tai nuoren vanhemmiltaan saamista traumoista, ruumiillisesta ja henkisestä väkivallasta.
Kolmanneksi liian kovasta työperäisestä tressistä ja uupumuksesta,ei ehditä pitää riittävästi vapaata,että elimistö ehtisi kunnolla palautua.Neljänneksi mielenterveydellisistä syistä joita on moninaisia,joita joutuvat lääkärit ja psykiatrit selvittelemään.
sen vajauksesta se johtuu. Lääkäri auttaa, ja taas haluttaa, niin se on.
20-35vuotiaiden haluttomuus kyllä johtuu molemmin puoleisesta,suomeksisanoen v*******sta tai loukkauksista,keskinäisessä elämässä.Olen itse juuri kokenut sen haluttomuuden ja minä en kyllä löydä siihen suurempaa vikaa,kuin mitä omien korvien väliin sopii.ikäni on 57v
Syytä keskittyä niihin aiheisiin joita hallitsee, vai johtuu haluttomuus loukkauksista, jos SE olisikin noin niin olisi helppoa.