Onko täällä Päijänteen purjehtijoita...
Mihin kohtaan Kelvennessä pääsee purkkarilla maihin? Onko siellä laituria? Veneenä Finn 26, mitähän siinä on syväys, 1,2-1,4 metriä?
Tai muita paikkoja mihin pääsee yhdessä päivässä Sysmän suopellosta- vain yhden yön reissu, joten kauemmaksi ei moenoa. Mielummin luonnonsatamaa.
Päijänteen Kelvenne purjeveneellä
7
1567
Vastaukset
- Persesyyhy
Ei missään kohtaa. Rannat on loivia hiekkarantoja.
- Kelventeelle
Pohjoispäässä länsipuolella laituri ja syvät rannat. Keskellä Kyyränlahti jossa laituri. Etelässä Kirkkosalmessa laituri. Lisäksi keskellä olevassa laguunissa olen joskus nähnyt purkkareita. Että kyllä pääsee.
Karhunkämmeneeseen pääsee, siellä syvät rannat.
- hupiveneilijä
Koukunlahti Kelventeen itäreunanalla.
- retkuilio
parempi on jos pysyt poissa perätuuppari
- Annodoomi
Tuletko nyt paremmalle tuulelle kun vastaan sinulle?
Meille muille olisi mukavampaa jos itse pysyisit pois näiltä sivuilta.
Emme todellakaan kaipaa sinunlaistasi seuraa - tuskin kukaan muuallakaan. - eimiestenmies
Ette todellakaan kaipaa minua ,olen naisiin menevä MIES
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502