Tappelu keskustassa
HuonoaKehitystä
5364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juopuneille suomalaisille tyypillistä käytöstä, kun on se geenimutaatio.
"Ei ollut ennen näitä ongelmia...".Ainakin 80-luvulla saattoi perjantai-ja lauantai-iltaisin olla keskustassa kymmenenkin matsia illassa jos Männistöläiset oli pahalla tuulella liikenteessä.
Aloittaja on ihan oikeassa! Ei tosiaankaan ennen ollut kantasuomalaisilla räyhäporukoilla muuta mahdollisuutta kuin haastaa riitaa muiden suomalaisten kanssa.
On tosiaan typerä väite aloituksessa. Mutta faktaa on, että turvapaikanhakijat syyllistyvät selvästi kantiksia enemmän väkivalta- ja seksuaalirikoksiin. Näissä on erityisen ikävää se, että täysin ulkopuoliset joutuvat usein kohteeksi, kun taas kantikset riehuvat enemmän oman juoppo-/narkkiporukan keskuudessa.
Milloin tämä suomalaisten kokema rasismi loppuu? Olen kantasuomalainen mies, ja silti toiset suomalaiset tulevat aina haastaaman riitaa!