Planeetta Internet Oy

huonofirma

Yhdistyksemme oli Foral Oy:n asiakkaana, palvelu oli loistavaa ja henkilökohtaista. Foral siirtyi Planeetalle, ja koko asiakaspalvelu näyttää olevan kiinni, vastausta ei anneta, ei edes kuittausta, että palvelupyyntö on otettu vastaan.

10

2139

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paskapuljuuu

      paska pulju!

      • Anonyymi

        Laskutus heiltä kyllä toimii, palvelu ei!


    • kauheennäköset

      Planeetta internet oy.n sivut on aatamin ajoilta. Varmaan vuodelta 1998

    • kauheeulkoasu

      Vuodelta miekka ja kirves

    • hyvähienohuva

      hieno yritys ola tama planeta interneti oy

    • Anonyymi

      Kotisivumme eivät ole toimineet puoleen vuoteen, mutta laskua vaan pukkaa.
      Nyt sopimus on irtisanottu, mutta pitää maksaa 30.11 -saakka. Mistähän maksamme,
      jos palvelu ei toimi! Ihme toimintaa.
      Jos me esim. lupaamme viedä asiakkaamme Turkuun ja takaisin, mutta jostain syystä epäonnistumme, mutta emme nyt kuitenkaan voi laskuttaa, jotakin pitää hyvittää!

    • Anonyymi

      Huijarifirma, laskuttaa tyhjästä.

    • Anonyymi

      Aivan puoskari firma. Eivät saa palvelua toimimaan ja laskua työnnetään perintä firman kautta. Älkää vaan ottako heiltä mitään.

    • Anonyymi

      Suosittelen karttamaan. Suomessa ei ole nimenkirjoitusoikeudellista henkilöä,prokuristi on ruotsalainen tavoittamattomissa oleva henkilö.
      Yritys ei avaa organisaatiotaan, ja jos aspalta pyytää yhteydenottoa esimiestasolle, ei onnistu.
      Linkedinistä selviää Googlen avustuksella että vaihtuvuus pienissä johtajissa ollut yllättävän vilkasta. Aina kun löytää jonkun esim maajohtajan nimen, niin onkin jo muualla töissä.
      Yritys kasvanut paljon yritysostoilla, ja arvateenkin kaupan mukana tulleet henkilöt jo irtisanoutuneet. Vaikuttaa pakka olevan varsin sekaisin. Ennakoiden mahdollista ikävää tulevaisuutta, suosittelen kääntymään avoimemmin tiimivaan yritykseen.

    • Anonyymi

      Yli 20vuotta vanha palvelu ja vakaa miljoonien liikevaihto. Varmaan jossain on onnistuttu. Ei välttämättä firman vika, jos heidän tarkoitus on tarjota edullista hostingpalvelua matalalla organisaatiolla eikä IT-tukea.

      Se on myös hauskaa, että ihmisillä on aina tarve mölytä esimiehille, mutta ongelmaansa ei voida kertoa sille kuka asiaa hoitaa.

      Itse olin aikanaan vuosia asiakaspalvelussa ja aika-ajoin keskustelu meni siihen, ”saanko sun esimiehen numeron?” Ja koska tiesin, että ainoa mitä se esimies tekee, niin pahoittelee ja laittaa soittopyynnön minulle, niin joutui sanomaan, että hoidetaan se asia ensin ja sitten saa soitella ihan kelle vaan. Useinmiten siihen suostuttiin ja asia ratkaistiin, mutta kaikille se asian hoitaminen ei ollutkaan itse tarkoitus vaan mölinä ja mielensäpahoitus ja tuon yleensä itse aiheutetun mielipahan kertominen jollekin jolle se ei kuulu/ketä se ei edes kiinnosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe