Yhdistyksemme oli Foral Oy:n asiakkaana, palvelu oli loistavaa ja henkilökohtaista. Foral siirtyi Planeetalle, ja koko asiakaspalvelu näyttää olevan kiinni, vastausta ei anneta, ei edes kuittausta, että palvelupyyntö on otettu vastaan.
Planeetta Internet Oy
10
1684
Vastaukset
- paskapuljuuu
paska pulju!
- Anonyymi
Laskutus heiltä kyllä toimii, palvelu ei!
- kauheennäköset
Planeetta internet oy.n sivut on aatamin ajoilta. Varmaan vuodelta 1998
- kauheeulkoasu
Vuodelta miekka ja kirves
- hyvähienohuva
hieno yritys ola tama planeta interneti oy
- Anonyymi
Kotisivumme eivät ole toimineet puoleen vuoteen, mutta laskua vaan pukkaa.
Nyt sopimus on irtisanottu, mutta pitää maksaa 30.11 -saakka. Mistähän maksamme,
jos palvelu ei toimi! Ihme toimintaa.
Jos me esim. lupaamme viedä asiakkaamme Turkuun ja takaisin, mutta jostain syystä epäonnistumme, mutta emme nyt kuitenkaan voi laskuttaa, jotakin pitää hyvittää! - Anonyymi
Huijarifirma, laskuttaa tyhjästä.
- Anonyymi
Aivan puoskari firma. Eivät saa palvelua toimimaan ja laskua työnnetään perintä firman kautta. Älkää vaan ottako heiltä mitään.
- Anonyymi
Suosittelen karttamaan. Suomessa ei ole nimenkirjoitusoikeudellista henkilöä,prokuristi on ruotsalainen tavoittamattomissa oleva henkilö.
Yritys ei avaa organisaatiotaan, ja jos aspalta pyytää yhteydenottoa esimiestasolle, ei onnistu.
Linkedinistä selviää Googlen avustuksella että vaihtuvuus pienissä johtajissa ollut yllättävän vilkasta. Aina kun löytää jonkun esim maajohtajan nimen, niin onkin jo muualla töissä.
Yritys kasvanut paljon yritysostoilla, ja arvateenkin kaupan mukana tulleet henkilöt jo irtisanoutuneet. Vaikuttaa pakka olevan varsin sekaisin. Ennakoiden mahdollista ikävää tulevaisuutta, suosittelen kääntymään avoimemmin tiimivaan yritykseen. - Anonyymi
Yli 20vuotta vanha palvelu ja vakaa miljoonien liikevaihto. Varmaan jossain on onnistuttu. Ei välttämättä firman vika, jos heidän tarkoitus on tarjota edullista hostingpalvelua matalalla organisaatiolla eikä IT-tukea.
Se on myös hauskaa, että ihmisillä on aina tarve mölytä esimiehille, mutta ongelmaansa ei voida kertoa sille kuka asiaa hoitaa.
Itse olin aikanaan vuosia asiakaspalvelussa ja aika-ajoin keskustelu meni siihen, ”saanko sun esimiehen numeron?” Ja koska tiesin, että ainoa mitä se esimies tekee, niin pahoittelee ja laittaa soittopyynnön minulle, niin joutui sanomaan, että hoidetaan se asia ensin ja sitten saa soitella ihan kelle vaan. Useinmiten siihen suostuttiin ja asia ratkaistiin, mutta kaikille se asian hoitaminen ei ollutkaan itse tarkoitus vaan mölinä ja mielensäpahoitus ja tuon yleensä itse aiheutetun mielipahan kertominen jollekin jolle se ei kuulu/ketä se ei edes kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201787
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991598Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy491134Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441010Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29939Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50866Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s46838Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37800Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56788Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760