Päh, miksi pitää aina ihastua ja rakastua väärään ihmiseen? Ihmiseen, joka vähän tykkää, mutta ei ole halukas aloittamaan parisuhdetta tai ihmiseen, joka ei ole halukas tai valmis syventämään parisuhdetta, ei siis halua sitoutua. Ikuisuusongelmia, mutta vika on tietysti minussa. Miten te muut saatte suhteet kestämään?
Rakastun aina väärään mieheen
Väärinrakastuja
3488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Päh, miksi pitää aina ihastua ja rakastua väärään ihmiseen? Ihmiseen, joka vähän tykkää, mutta ei ole halukas aloittamaan parisuhdetta tai ihmiseen, joka ei ole halukas tai valmis syventämään parisuhdetta, ei siis halua sitoutua. Ikuisuusongelmia, mutta vika on tietysti minussa. Miten te muut saatte suhteet kestämään?"
Siis tossahan on kaksi täysin eri ongelmaa:
A. Tapaat ihmisen joka ei ole halukas aloittamana parisuhdetta
B. Tapaat ihmisen jonka kanssa suhde ei kestä
Todennäköisesti tapaat vääränlaisia ihmisiä ja miehiä, veikkaampa että ovat pintapuolisesti varsin hyviä joka kelpaa monelle, mutta yksinkertaisesti etsivät jotain muuta.
Ei tuollaisia suhteita voi saada kestämään koska jo lähtökohtaisesti et ole heille se sopiva.
Vika on sinussa koska valitset vääriä miehiä.
ETsi sopivampi ja sen jälkeen voit miettiä sitten kohtaa B.
Kokeilin toista laitaa.
Siis mä en rakastu vaan muhun rakastutaan. Ei haluta vakavampaa suhdetta, mutta aika pian jo sit halutaankin.