Kultajousi ja laadukas asiakaspalvelu

PitkänLinjanSäästäjä

Tässä yksi kokemus lisää Hämeenlinnan Kultajousi-liikkeistä ja laadukaasta asiakaspalvelusta. Nuohan ovat siis KAKSI asiaa, joita ei tulisi samaan lauseeseen liittää, koska sellaista palvelua ei liikkeestä saa.

Hämeenlinnalaisten palvelualttius taas kolautti vieraillessani Tiiriön Kultajousessa. Heillä ei kuulemma tehdä kaiverrustöitä, vaan toimittavat työt reskan liikkeeseen.

Lähdin vierailemaan reskan liikkeeseen ja heillä taasen sanottiin, että hämeenlinnan liikkeiden ja 40:n muun Kultajousen työt saapuvat heille reskalle ja ainoa mies, joka kaiverrustöitä tekee on nyt kuukauden kesälomalla, eikä heillä ole mitään tilapäisjärjestelyä tälle ruuhka-ajalle.

Lahjakortti jäi käyttämättä ja ystävällinen myyjä ei suostunut hyvittämään korttia, eikä tarjoamaan mitään muuta ratkaisua ongelmaan, kuin odottamaan Syyskuuhun kunnes lomat on pidetty.

Kiitos hyvästä palvelusta Hämeenlinnan Kultajousi ja Hyvästi!
Muilla paikkakunnilla ei vastaavia ongelmia (edes Kultajousessa) ole vielä koskaan tullut vastaan. Jatkossa asioin kilpailijaliikkeissä ja tarvittaessa vaikka toisella paikkakunnalla.

15

3238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Junaonmennyt

      Hämeenlinna kello ja kultakaupoissa ei ole enää mitään oheispalveluita tarjolla.
      Helpot paristonvaihdot tehdään, hieman haastavat lähtee johonkin muualle, kuten ne kaiverrettavat.
      Sama juttu elektroniikkalaitteiden korjausten kanssa kodinkoneliikkeissä.

    • Noloa

      Ostin Kultajousesta ranneketjun, jota ei keskustan liikkeestä löytynyt Tiiriöstä kylläkin ja se luvattiin sieltä toimittaa keskustan myymälään. Meni viikko ja aloin ihmetellä, että kylläpä kestää ketjun muutaman kilometrin matka. Reilun viikon kuluttua meni kyselemään ja kuinka ollakaan se oli juuri eilen tullut mutta puhelinnumeroni oli kirjattu epäselvästi (ei siis väärin, näin itse) eikä minuun saatu yhteyttä.

      • jostainvoinguttavas

        Taas niin turhanpäivästä valittamista.


    • Jouskarit

      Kiitos itsellesi!

    • darra

      Yrityksen johtamiskulttuuri on tänä päivänä sitä luokkaa, että ei oo ihme jos siellä ei hommat hoidu ja työntekijöiden työmotivaatio on kateissa. Jos johtaminen on haukkumista, uhkailua ja pelottelua, sekä paskan valuttamista alaspäin, niin mitä voi odottaa?

      • laadullapalvelua

        Ostin Juhannuksen aikoihin 12500 €:n kultaisen panssariketjun ja palvelu oli kyllä moitteetonta, lyhennyskin suoritettiin odottaessa. Kaiverruksia en edes kysynyt samalla kertaa hankkimaani Breitlingin arvokelloon, koska semmoista kaiverrusta en tosiaankaan tarvinnut.


      • darra

        taitaa olla haaveita noi sun ostokset, kun ei Kultajousi myy Breitling kelloja missään myymälässään. Tai ei ainakaan ole virallinen jälleenmyyjä niille.


    • Anonyymi

      Kultajousessa on vallalla pelottelu, uhkailu ja työpaikkakiusaaminen kaikissa muodoissaan. Pelottelu tulee johtajatasolta ja aluepäälliköiltä kaikkiin liikkeisiin. Henkilökunnan on pakko hymyillä väkinäisesti vaikka kohta minuutin päästä tulisi taas haukkumaviesti.

    • Anonyymi

      Mä taas vein mummon sormuksen sinne Laineelle pienennettäväksi. Eivät ilmoittaneet valmistumisesta ja kun kävin kyselemässä kaikki pyörittelivät silmiään. Ei löytynyt, kuulemma lähtenyt varman sulatukseen. Heidän piti ilmoittaa, kun homma selviää, pari vuotta olen sitä ilmoitusta odottanut. Ikinä kuunaan en ko. liikkeeseen enää mene.

      • Anonyymi

        Tee rikosilmotus ja hae rahat siitä vakuutuksesta. Törkee paikka!


    • Anonyymi

      itsellänikin huonoja kokemuksia sieltä liikkeestä, kylläkin eri paikkakunnalta. Myyjät kyttää vieressä ja painostaa ostospäätöstä. Hintoja ei lue kaikissa tuotteissa, aan joutuu alkaa kyselemään tai ostamaan sokkona. En menisi uudelleen

    • Anonyymi

      Joltakuisi

    • Anonyymi

      Kultajousen verkkokaupasta ostettuna varoitus! Tilasin halvan hopeisen sormuksen,jonkan palautin heille kahden päivän päästä, koska sormus ei ollut mieleinen ja iso. Viikon päästä sain heiltä vastauksen,että rahaa eivät voi hyvittää, vaan palauttavat sormuksen koska se on vääntynyt!!! Tilaamani ja palauttamani sormus ei ollut vääntynyt mitenkään!!! Ilmoitin tämän,mutta eivät hyväksyneet ja vaan palauttavat sormuksen minulle takaisin. Taistelin monta viestiä heille,mutta iskivät takaisin aina. Hain sormuksen postista, ja avattuani ,kauhistuin kuinka sormus oli vääntynyt, tilaamani ei ollut!!! JOTEN VAROITAN TÄSSÄ KUINKA VOI KÄYDÄ HEIDÄN VERKKOKAUPAN TILAUSTEN KANSSA! Itse olin täysin rehellinen. Nyt kierrän kaukaa ko.liikkeet, ja olen yhteydessä kuluttaja-asiamieheen.
      ONNEKSIen tilannut mitään ns.kallista , se olisi harmittanut vielä enemmän, mutta tämä toiminta on Kultajousen pakkomyyntiä. VAROKAA JOKAINEN KOHDALLANNE,KUINKA VOI KÄYDÄ!

    • Anonyymi

      Ööö kuka käyttää enään koruja?? Nehän on ihan out

      • Anonyymi

        Mullon koruja paljonkin ja läväreit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe