Kultajousi ja laadukas asiakaspalvelu

PitkänLinjanSäästäjä

Tässä yksi kokemus lisää Hämeenlinnan Kultajousi-liikkeistä ja laadukaasta asiakaspalvelusta. Nuohan ovat siis KAKSI asiaa, joita ei tulisi samaan lauseeseen liittää, koska sellaista palvelua ei liikkeestä saa.

Hämeenlinnalaisten palvelualttius taas kolautti vieraillessani Tiiriön Kultajousessa. Heillä ei kuulemma tehdä kaiverrustöitä, vaan toimittavat työt reskan liikkeeseen.

Lähdin vierailemaan reskan liikkeeseen ja heillä taasen sanottiin, että hämeenlinnan liikkeiden ja 40:n muun Kultajousen työt saapuvat heille reskalle ja ainoa mies, joka kaiverrustöitä tekee on nyt kuukauden kesälomalla, eikä heillä ole mitään tilapäisjärjestelyä tälle ruuhka-ajalle.

Lahjakortti jäi käyttämättä ja ystävällinen myyjä ei suostunut hyvittämään korttia, eikä tarjoamaan mitään muuta ratkaisua ongelmaan, kuin odottamaan Syyskuuhun kunnes lomat on pidetty.

Kiitos hyvästä palvelusta Hämeenlinnan Kultajousi ja Hyvästi!
Muilla paikkakunnilla ei vastaavia ongelmia (edes Kultajousessa) ole vielä koskaan tullut vastaan. Jatkossa asioin kilpailijaliikkeissä ja tarvittaessa vaikka toisella paikkakunnalla.

15

3304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Junaonmennyt

      Hämeenlinna kello ja kultakaupoissa ei ole enää mitään oheispalveluita tarjolla.
      Helpot paristonvaihdot tehdään, hieman haastavat lähtee johonkin muualle, kuten ne kaiverrettavat.
      Sama juttu elektroniikkalaitteiden korjausten kanssa kodinkoneliikkeissä.

    • Noloa

      Ostin Kultajousesta ranneketjun, jota ei keskustan liikkeestä löytynyt Tiiriöstä kylläkin ja se luvattiin sieltä toimittaa keskustan myymälään. Meni viikko ja aloin ihmetellä, että kylläpä kestää ketjun muutaman kilometrin matka. Reilun viikon kuluttua meni kyselemään ja kuinka ollakaan se oli juuri eilen tullut mutta puhelinnumeroni oli kirjattu epäselvästi (ei siis väärin, näin itse) eikä minuun saatu yhteyttä.

      • jostainvoinguttavas

        Taas niin turhanpäivästä valittamista.


    • Jouskarit

      Kiitos itsellesi!

    • darra

      Yrityksen johtamiskulttuuri on tänä päivänä sitä luokkaa, että ei oo ihme jos siellä ei hommat hoidu ja työntekijöiden työmotivaatio on kateissa. Jos johtaminen on haukkumista, uhkailua ja pelottelua, sekä paskan valuttamista alaspäin, niin mitä voi odottaa?

      • laadullapalvelua

        Ostin Juhannuksen aikoihin 12500 €:n kultaisen panssariketjun ja palvelu oli kyllä moitteetonta, lyhennyskin suoritettiin odottaessa. Kaiverruksia en edes kysynyt samalla kertaa hankkimaani Breitlingin arvokelloon, koska semmoista kaiverrusta en tosiaankaan tarvinnut.


      • darra

        taitaa olla haaveita noi sun ostokset, kun ei Kultajousi myy Breitling kelloja missään myymälässään. Tai ei ainakaan ole virallinen jälleenmyyjä niille.


    • Anonyymi

      Kultajousessa on vallalla pelottelu, uhkailu ja työpaikkakiusaaminen kaikissa muodoissaan. Pelottelu tulee johtajatasolta ja aluepäälliköiltä kaikkiin liikkeisiin. Henkilökunnan on pakko hymyillä väkinäisesti vaikka kohta minuutin päästä tulisi taas haukkumaviesti.

    • Anonyymi

      Mä taas vein mummon sormuksen sinne Laineelle pienennettäväksi. Eivät ilmoittaneet valmistumisesta ja kun kävin kyselemässä kaikki pyörittelivät silmiään. Ei löytynyt, kuulemma lähtenyt varman sulatukseen. Heidän piti ilmoittaa, kun homma selviää, pari vuotta olen sitä ilmoitusta odottanut. Ikinä kuunaan en ko. liikkeeseen enää mene.

      • Anonyymi

        Tee rikosilmotus ja hae rahat siitä vakuutuksesta. Törkee paikka!


    • Anonyymi

      itsellänikin huonoja kokemuksia sieltä liikkeestä, kylläkin eri paikkakunnalta. Myyjät kyttää vieressä ja painostaa ostospäätöstä. Hintoja ei lue kaikissa tuotteissa, aan joutuu alkaa kyselemään tai ostamaan sokkona. En menisi uudelleen

    • Anonyymi

      Joltakuisi

    • Anonyymi

      Kultajousen verkkokaupasta ostettuna varoitus! Tilasin halvan hopeisen sormuksen,jonkan palautin heille kahden päivän päästä, koska sormus ei ollut mieleinen ja iso. Viikon päästä sain heiltä vastauksen,että rahaa eivät voi hyvittää, vaan palauttavat sormuksen koska se on vääntynyt!!! Tilaamani ja palauttamani sormus ei ollut vääntynyt mitenkään!!! Ilmoitin tämän,mutta eivät hyväksyneet ja vaan palauttavat sormuksen minulle takaisin. Taistelin monta viestiä heille,mutta iskivät takaisin aina. Hain sormuksen postista, ja avattuani ,kauhistuin kuinka sormus oli vääntynyt, tilaamani ei ollut!!! JOTEN VAROITAN TÄSSÄ KUINKA VOI KÄYDÄ HEIDÄN VERKKOKAUPAN TILAUSTEN KANSSA! Itse olin täysin rehellinen. Nyt kierrän kaukaa ko.liikkeet, ja olen yhteydessä kuluttaja-asiamieheen.
      ONNEKSIen tilannut mitään ns.kallista , se olisi harmittanut vielä enemmän, mutta tämä toiminta on Kultajousen pakkomyyntiä. VAROKAA JOKAINEN KOHDALLANNE,KUINKA VOI KÄYDÄ!

    • Anonyymi

      Ööö kuka käyttää enään koruja?? Nehän on ihan out

      • Anonyymi

        Mullon koruja paljonkin ja läväreit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1777
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1109
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1000
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      790
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe