Onkos kenelläkään kokemusta Budapestin Hotelli Orientalista?
Olen menossa Budapestiin huhtikuussa ja valitsin kyseisen hotellin.
Hotelli Oriental
1
284
Vastaukset
- Ronja81
Parisen vuotta sitten majoituimme kyseisessä hotellissa. Hotellin ulkoasu ja sisätilat olivat erittäin siistit, kiinalaisvaikutteiset, kertoivat hotellin olleen aikoinaan kiinalaisomistuksessa. Huoneet olivat siistejä, ainoa huono puoli oli se etteivät olleet ilmastoituja. Aamupala oli tosi hyvä ja hotellissa oli "baari" josta sai juotavaa ja hyvänmakuisia lämpimiä voileipiä. Palvelu oli todella ystävällistä.
Jos et ole aamuvirkku, niin en suosittele, koska hotellin ulkopuolella oli korttelin kokoinen katettu "tori", jossa itämaiset myyjät möivät kaikkea mahdollista ja tämä tori aukesi aamuvarhain ja meteli kantautui huoneesiin (ainakin torin puoleisiin). Muuten ihan loistava hotelli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908546Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462623Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991500- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100