SDPllä luiskahti juttu pahasti kakkoseen !!!

Pääministeripuolue keskusta on sijalla kolme 17,3 prosentin kannatuksella. Kohennusta kuukauden takaiseen on 0,6 prosenttiyksikköä.
Elokuun mittauksen suurin putoaja on SDP, jonka kannatus valahti kuukaudessa 2,6 prosenttiyksikköä ja on nyt 15,9 prosenttia.......
19172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kakkoseen luiskahti, kuten tsadilaisvanhuksellakin.

Äänestä

Paljon opittavaa Rinteellä maan asioiden hoidosta, "tämä ei meille käy" ei käy äänestäjille..

Äänestä

Myös vasemmistoliiton kannatus putosi reilusti. Miinusta tuli 1,5 prosenttiyksikköä ja kannatus on nyt 7,7 prosenttia.
SDP:n ja Vasemmistoliiton yhteenlaskettu kannatus putosi kuukaudessa peräti 4,1 prosenttiyksikköä....

Äänestä

Noloa on tämä demari-vasemmisto jutut toistuvana kepupalstalla. Luulisi kepulaisilla olevan tekemistä oman kannetuksensa ihmettelemisessä, eikä kertoilussa että joillain menee viellä huonommin. Toisaalta, sehän on sitä kepulismia, ei asiaa joka kepulla on huonosti, ei olisi muiden vika, useimmiten palstalla se on vasemmiston syy että kepu sikailee..

Äänestä
  • Nyt naatitaan,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Äänestä

  • dghffdghfdghdg kirjoitti:

    Nyt naatitaan,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    ???? aika erikoinen, joskin palstalle sopiva, asiaan kuulumaton.

    Äänestä

  • Turmiola.Tommi kirjoitti:

    ???? aika erikoinen, joskin palstalle sopiva, asiaan kuulumaton.

    Ja punikkia vituttaa kuin pientä eläintä ???

    Äänestä

  • punikitvittuun kirjoitti:

    Ja punikkia vituttaa kuin pientä eläintä ???

    ??? aika erikoinen, joskin palstalle yleinen, asiaan kuulumaton järjetön kommentti.

    Äänestä

  • Mistä tiedät että kommentoijat ovat kepulaisia? Eivät kaikki tänne kirjoittajat ole kepulaisia.

    Äänestä

  • UPDATE_11218487 kirjoitti:

    Mistä tiedät että kommentoijat ovat kepulaisia? Eivät kaikki tänne kirjoittajat ole kepulaisia.

    Aattelepas nyt tuota älykästä kommenttiasi.

    Äänestä

  • Turmiola.Tommi kirjoitti:

    Aattelepas nyt tuota älykästä kommenttiasi.

    täällä on myös trollipajasta tollaajia................

    Äänestä

Mitnkähän paljon kannatukseen on vaikuttanut herra ja rouva Lipposen silmitön ahneus. Minuun vaikutti ainakin. Läksin pykälän vasemmalle.

Äänestä

Kakkonen on kaikille tuttu nimi liittyen Suomen Keskustan vaalirahasotkuun. Vanhanen (kesk) oli yksi vaalirahaa saaneista henkilöistä. Kakkosta vastaan nostettiin syyte lahjuksen antamisesta, mutta jostain syystä syyte hylättiin.

Äänestä
  • Näitä aiheettomista "vaalirahasotku oikeudenkäynneistä" komukat maksaa nyt hintaa, ei maan asioita hoideta selkään puukotuksilla..

    Äänestä

  • dfgsdfgsdfgsdfgs kirjoitti:

    Näitä aiheettomista "vaalirahasotku oikeudenkäynneistä" komukat maksaa nyt hintaa, ei maan asioita hoideta selkään puukotuksilla..

    Komukoilla ei ollut sijaa kepun vaalirahasotkussa, se oli kepulaisten bravuuri eli ahneuden mestarinäyte. Mutta komukat kuten muutkin ovat jo pitkään maksaneet hintaa kepulaisten touhuista, ja maksavat vielä pitkään.

    Äänestä

Paremmalla palautusten hoidolla.
Liikenneministeriöön realismia.

Äänestä

Tommi ei koskaan puhu asiasta vaan haukkuu muita kirjoittajia ja heidän testejään.
Ei ole ihme, että demarit romahtavat.

Äänestä
  • Sehän on hyvä sijoitus kun ottaa huomioon mitä nyt on jouduttu tekemään sossujen ja komujen jäljiltä ja senkin vuoksi on hyvä kun sossut ja vassut ovat menettäneet yli 4 prossaa kannatuksestaan vaikka ovat räksyttäneet oppositiossa ja kansa ei usko tuollaiseen hömppään.

    Äänestä

Antti Rinne on edelleen huoraava ja juopotteleva petosmies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitennoloa kirjoitti:

Pääministeripuolue keskusta on sijalla kolme 17,3 prosentin kannatuksella. Kohennusta kuukauden takaiseen on 0,6 prosenttiyksikköä.
Elokuun mittauksen suurin putoaja on SDP, jonka kannatus valahti kuukaudessa 2,6 prosenttiyksikköä ja on nyt 15,9 prosenttia.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu