todella kompleksit asiat - ja niinpä lopputulemana surkuhupainen katastrofi on selviö :). Luomisopin kannattaja toteaa rehellisesti, miten hienot biologiset järjestelmät, ihmisen aivoista ekosysteemeihin jne jne. kertovat Suunnittelijasta - mutta evokeplottelija koettaakin avuttoman simppeleillä "mekanismeillaan" selittää, miten kaikki muka syntyi itsestään.
Niin, ja lisäksi evohaahuilijan epätoivoisena jatkotaktiikkana on koettaa kumota vastaansanomaton luomisen totuus: solvaukset, nimittelyt, haistattelut ja muutkin kelpaavat - siinä pakkaa se "cool science" hiukkasen unhoittua, kun todelliset synkät motiivit "pyllistävät esiin.." ;).
Evolutionistit täällä vaikuttavat kovin katkeroituneelta poppoolta, miksi..?
Evoluutio on yksinkertainen tapa selittää
2
55
Vastaukset
Joku ahdistunut multinilkkikretupelle yrittää nyt selvästi tehtailla harhaiseen projisointiin perustuvia evoluutioaloituksia ohjatakseen keskustelua toisaalle kiusallisesta luomisesta, josta kretupellet eivät kykene keskustelemaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14960240/kummat-luotiin-ensin#comment-90837075
Kuten useammat ovat tuolla eri tavoin todenneet, miksi leikkiä näissä kretujen leikkejä sen sijaan että nuo laitettaisiin kohtaamaan todelliset ongelmansa?Evoluutio on yksinkertainen tapa selittää todella kompleksit asiat - ja niinpä lopputulemana surkuhupainen katastrofi on selviö :)."
Ja tuo surkuhupainen katastrofi siis tapahtui kretionismille, kun evoluutio selittää nuo monimutkaisetkin rakenteet helposti ja yksinkertaisesti. Yliluonnollisia taikatemppuja ei tarvitakaan.
"Luomisopin kannattaja toteaa rehellisesti, miten hienot biologiset järjestelmät, ihmisen aivoista ekosysteemeihin jne jne. kertovat Suunnittelijasta - mutta evokeplottelija koettaakin avuttoman simppeleillä "mekanismeillaan" selittää, miten kaikki muka syntyi itsestään."
Nuo evoluution mekanismit ovat todella tehokkaita, kuten mm. professori Matti Leisola korosti eräässä tieteellisessä tutkimuksessaan. Paljon tehokkaampia kuin ihmisen tekemä suunnittelu. Lisäksi luonnossa on todisteet siitä, että lajit kehittyivät juuri evoluution mekanismeilla eikä suunnittelulla.
"Niin, ja lisäksi evohaahuilijan epätoivoisena jatkotaktiikkana on koettaa kumota vastaansanomaton luomisen totuus: solvaukset, nimittelyt, haistattelut ja muutkin kelpaavat - siinä pakkaa se "cool science" hiukkasen unhoittua, kun todelliset synkät motiivit "pyllistävät esiin.." ;)."
Solvauksia saavat täällä osakseen lähinnä tahalliset valehtelijat.
"Evolutionistit täällä vaikuttavat kovin katkeroituneelta poppoolta, miksi..?"
Se johtuu siitä, että katsot maailmaa jeesus-lasien läpi. Tosiasiassa me pidämme täällä hauskaa teidän kustannuksellanne ja katkeruutta osoittavat lähinnä vain ROT:n tyyppiset valehtelijat, joiden valheet täällä paljastuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215684- 541795
- 251289
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2001101- 741085
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531027Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.142983Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️63972- 48948
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58945