Vuoden 2005 voyagerissa pukkaa vikakoodia P0456, eli pieni vuoto. Ja varmaan onkin, mutta mites sen löytäisi. Ei muuten, mutta kun korjaamotkaan eivät löydä.
Osaa vaihdetaan vissiin mutu tuntumalla, kun aina vaan vikavalo tulee takaisin.
Pitäisi olla savukone, että löytäisi vuotokohdan, mutta ei noilla korjaamoilla tahdo olla.
Onko ehdotuksia, tai onko kellään ollu kyseisenlaista vikaa?
Ja ennen kaikkea, jos on ollut, niin missä tai miten korjasit.
Apua jos saisi
8
215
Vastaukset
- hävitä.jo.pois
Voyager on niin täynnä vikoja, että testerikin näyttää vain ehjät komponentit
- höyrynen
Koko järjestelmä pitäisi uusia aloittaen polttis säiliöstä?
- chyrsler
Oikein hyviä vastauksia. Myy pois, tai uusi kaikki letkut, pitäisiköhän uusia myös tankki, sitä tässä vielä mietin, kun sekin voi vuotaa.
Nooh mietin mitä tehdä. Sen verran kysyisin, että myisinkö romikselle suoraan, kilometrejä on jo 120000 vai mihin auton myyn??? - HOLISTI74.91
kyse vissiin ilmavuodosta? ei tarvitse olla kuin pieni imusarjan tiivistevuoto, tai joku vaikka jarrutehostimen kalvo rikki yms... onnea etsintään, jospa se siitä.
- Dodge
Löysitkö vuoto kohdan?
- savukone
Ei nuo ongelmat löydy ilman savukonetta. Mahdollisia vikapaikkoja on satoja. Vie korjaamolle, jolla on, tai osta oma kone noiden vuotojen etsintään.
- Pikapost
Rapakon taakse lähettää, isä aurinkoiselle!
- Kertokkaaa
Mikä ihmeen savukone? Jarrukliinerin tiedän mut savulla vuodot ilmi??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553491Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843006Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva742486Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442379Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?562305Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172281Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1162254Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522175Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville331705Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121676