Vanhat akat

kazemi

eivät ossaa perruutella autolla. Tännäänkin Osuuspankin edessä oli pukata kaksi mopoilijaa kumoon. Vitun eukot, kortti pois jos vielä tupeksit tielle tuollai!

10

1152

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihainenkansalainen

      Ei kait se vaan ollu semmonen terroristi? Olis pitänyt jalakaan ampua sitä polliisin. 5 vuotta linnaa tuommosille!!!!

    • Iiläänen

      Ja täällä sitä taas nuorisoo kiusataan,hävetkää nuoriso käyttäytyy ja osa mopojanttereista jo keuliiki tosi hienosti👍

      • MöhköRules

        Aika surkiasti keulii. Tännäänki meinas yks mopojonne kaatua K-Haminan eesä ku keuli ku pölijä.
        Eivät ossaa ees samoja temppuja, mitä Artsi teki jo vuonna 1987.
        Joo, en meinaa Tolosen Artsia enkä Suomelan Artsia vaan Nyqvistin Artsia.
        Ei taija Gileranössöt osata sitä, mitä Artsi teki "möhköllä" kasarilla.
        Ja Iisä ei oo kovin monella ollu möhkyä.
        No Jyrkillä oli, mutta Jyrki onkin " Profeetta"!


      • RÄP-Ari

        Vaan ohan se ruman näkönen pyörä tuo Möhkö. Tosin legendaarinen tykki nimom Artsin takia.
        V-Max on alfaurosten pyörä. Jos haluat pillua&ilmasta viinaa hanki V-Max.
        Kitarasankarit saa myös näitä tuotteita päntiönnään. Kitarat on halvempia ko prätkät mutta eipä niitä kaikki toukohousut opi soittaankaan!


      • MöhköRules

        Tarkotakko semmosta ku oli SEOn Timpalla ja Pakulla, vaan 145 heppaa vai tarkotatko semmosta mikä löytyy Tikkasesta ja palikat kohallaan eli 205 pollea hirnahtaa. No max on max ja Möhkö on Möhkö, mutta onhan nuo uuet Hajabusat sun muut vielä kovempia pelin kovettajia, mutta ei ne mopopojonnet ossaa siltikään, vaikka alla ois jopo.
        Keulia kyllä vejetään, mutta ku pitäs osata jotain muuta( liikennesäännöt), niin siihenpähän se jää, vaikka autotallisa ois MZ tai EMW.
        Gilera on gilera vaikka voisa paistais.
        Niin ja oon ajanu polokupyörällä, enkä kitaraa ossaa soittaa, mutta perjantaina sain molempia tuotteita( siis mitä mainostit) enkä tarvinnut kitaraa enkä mopua.


    • mummo85v

      keulimalla tulivat vanhalta haminalta... ensi kerralla työnnän kävelykepin pinnojen väliin...

    • mummokerrostalosta

      Tännäänkin yritti joku mopopoika keulia S-marketin eesä ja lauma Jopopoikia taputti käsiä.
      Hieno meininki.
      Pääsin pakkoon rollaattorilla apteekkiin.
      Ostin kamfertintippoja, auttavat reumatismiin ja keuhkopöhöön.

    • Konintieläinen

      Toivottavasti tunget sen keppis etupyörän pinnoihin ni eivät kaadu se kun keuliessa ei ole maassa👍😎

    • reppanatko

      Taas oli Iiläiset nuoret puskeneet energiansa polkupyörän rikkomiseen. Pe-La välinen yö, siis 3-4.11 2017. Polkupyörä oli jätetty Rytikujan risteyksestä hieman Alarannalle päin torstai iltapv. aikana se huomattiin siinä. Mutta tulee viikonloppu ja nämä pikku nassikat palailee koteihinsa Alarannan suuntaan, keksitään, mitä ilkeyksiä voidaan tehdä välillä. Pyörä oli rikottu täysin rattaat väännetty solmuun, vanteet rikottu palasiksi ja kaikki mahdollinen sisukumit revitty irti, eli ei mitään järjellistä touhua.
      Pyörä on punainen. Tässä koko syksyn ajan on polkupyörät, mitä jätetty Rytikujan läheisyydessä olevan linja-autopysäkin ympäristöön on useasti rikottu, eli vanteet poljettu mutkalle ja päiväsaikaan. Te pikku jannut, jotka mahdollisesti kuljette yläasteelle, eikö teillä ole mitään järjellistä tekemistä.

      Opettajat koulussa voisitte taas muistuttaa, mitä seuraamuksia on kiinni jäämisen jälkeen.
      Kotonahan tietysti esitetään kilttiä mussukkaa nämä räkänokat ja kysyykö vanhemmat koskaan, missä oltu ja mitä tehty.
      Näin ne vakuutusmaksut ja verot nousee, josta kärsii kaikki. Ilkivaltakin tulee maksamaan aina .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      132
      920
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      896
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      793
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      715
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      664
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      576
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      568
    8. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    9. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    10. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      558
    Aihe