onko muillakin tällei että tekisi mieli huutaa

mutta se ei meinaa tulla sieltä koskaan?
41373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyl tulee ihan hyvin.

Äänestä

Monet menevät syvälle metsään, salon sydämeen ja huutavat siellä tuskaansa. Minulla on ystävä joka on kertonut joskus huutavansa tuskaa ulos. Nykyään hän laulaa paljon ja se helpottaa pahaa oloa.

Äänestä

Laulaminen ja huutaminen helpottaa pahaa oloa.

Äänestä

Juuri tänään ajattelin, että jos olisi vähintään kaksikymmentä kilometriä joka suuntaan asumatonta, ihmisetöntä tilaa, niin huutaisin, HUUTAISIN niin kovaa ja per.....sti, että helpottaisi.

Kerran elämässäni olen ulvonut kuin susi ja huutanut ihan polvillani ulos tuskaani, kun veljeni hirtti itsensä. Siihenkin piti etsiä se sopiva hetki, ettei ole ketään muita perheenjäseniä kuulemassa. Taitais olla markkinarako jollekkin äänieristetylle kammiolle, jossa voisi käydä purkamassa tuntojaan. Kyllä kävisin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärrrrr kirjoitti:

mutta se ei meinaa tulla sieltä koskaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu