Orpo ja Sipilä, pääsyylliset

584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täyttä asiaa puhuu . Orpo ja Sipilä ovat vastuussa, mikähän rooli on myös kokoomuksen A Stubila ja Juhana Vartiaisella kun kävivät juuri ennen laitonta matuvyöryä Ruotissa hakemassa oppia ja Juha kirjoitti, että maahanmuuttajille pitäisi levittää punainen matto ja nythän se verenpunainen matto levitettiin Turussa sitä ennen Kajaanissa ja maahanmuutajien toimesta,
Näiden päättäjien mielestä heillä on oikeus tienata suomen kansan hengen kustannuksella, Urpon vaimokin matubisneksessä mukana ja raja vuoti....

Äänestä

Orpo ja Sipilä pitäisi laittaa syytteeseen avunannoista murhiin.

Äänestä
  • Uskokaa jo. Eurooppa on täynnä - 340 miljoonaa ihmistä pienellä alueella. Amerikassa on 300 miljoonaa ihmistä suurella alueella. Väentiheys on vain yksi näkökulma. Sosiaaliset ja kulttuurilliset erot ovat suurempi ongelma.

    Ministeri Orpo - miksi päästitte maahan marokkolaisiakin. Marokko on ns. turvallinen valtio. Te olette vastuussa tekemisistänne. Oikeastaan kaiken alkusyy. Ei auta, jos jälkeenpäin kiitellään poliisia ja yleisöä. Se on vain teon jälkihoitoa. Tällaista jälkihoitoa ei tarvita. Poistetaan maasta tänne laittomasti päästetyt. Seuraava tapaus odottaa jo oven takana, Ongelmien lähde pitää poistaa. Ymmärrättehän?

    Ei kannata yrittää kotouttaa tänne laittomasti tulleita. Sehän on kuin ottaisit kiinni villieläimen ja yrität sitä sitten kesyttää. Mikä velvollisuus meillä on kesyttää näitä ihmisiä. Heidän elämänsä täällä vieraassa kulttuurissa ei koskaan tule olemaan elämisen arvoista, koska äidinmaidossa imetty kulttuuri pyrkii aina pinnalle tavalla tai toisella. Tänne tulleet alkavat tuntea vihaa meidän yhteiskuntaame kohtaan, jos tulee tyytymättömyyttä ja odotuksien täyttämättömyyttä. Ei se aineellinen hyvä korvaa omaa kulttuuria. Syntyy vihaa, joka purkautuu juuri tuollaisina väkivallantekoina. Sitten on poliittinen islam, joka pyrkii maailmanherruteen kuin fasistit aikanaan. Se käyttää hyväkseen näitä onnettomia. Parhaiten nämä kotoutuvat omissa maissaan. Euroopalla ei ole velvollisuutta auttaa koko Afrikkaa, Ei edes saksalaisilla, vaikka Merkelillä tuntuu vielä olevan tällainen velvollisudentunne, kun tänne haalii väkeä. Siitä kärsivät ennenkaikkea Euroopan ihmiset - poliitikkojen hölmöstä politiikasta. Sitten lohdutellaan omaisensa menettäneitä ihmisiä. Samat ihmiset ovat lohduttelemassa, jotka ovat pääsyyllisiä näihin tragedioihin. Heidän politiikkansahan tulosta tämä on.

    EU on munaton - täysi fiasko. Ei saa rajojaan kiinni. Ei noudata edes omia sääntöjään. Suomeen ei EU:n sääntöjen mukaan pitänyt tulla yhtään matua. Mitä vielä - kulkivat läpi Euroopan. Eivät jääneet edes Ruotsiin, joka on tunnetu hyysärien valtakuntana. Toki Suomeen oli viritetty vielä houkutin pääministerimme taholta, jota facebookissa tarkoin seurattiin.

    Kyllä maalla ja maanosalla pitää olla rajat. Miksei Suomella ole - eikä Euroopalla. Katsokaa muita suvereeneja maita - USA:aa, Australiaa, Venäjää.

    Äänestä

Sipilä tarjosi tuota naapurin kotiaan (kempele) näille terroristeille, mutta ei onnistunut. Tuosta voimme ajatella kuinka hän yritti auttaa terrorismiä rantautumaan Suomeen. Olisi onnistunut niin mitä siitäkin olisi seurannut.

Äänestä
  • Se alaikänen huijas sitä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikoksesta-rangaistus kirjoitti:

Kuunelkaa

http://mvlehti.net/2017/08/18/mauri-peltokankaan-terveiset-turun-terrori-iskuun-syyllisille-orpolle-ja-sipilalla-video/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu