Toivotaan että koiran omistajilla on vakuutukset kunnossa, meinaan jos autoilia ajaa autonsa vapaana olevan koiran takija romuksi niin silloin nuo vastuutomat koiran omistajat joutuvat maksumieheksi. Olisiko parenpi antaa koira pois jossei kerkee ( töiden takia) sitä hoitamaan.
Oletan että
9
935
Vastaukset
- Peltoheikki
Töiden takia 😂😂😂🤣🤣
Paras vitsi ikinä kun arvaan mistä koirasta kysymys 😂 - katinkontti34
Entäs kissat?
- Kissoille.ei.vakuutuksia
Niin ja hiiret.
- mikkomarttilaLuvia
Joo, Kake tos joskus livahtaa tiellekki ja aiheuttaa jotaa hämminkii, mun vastuuttomuuta siin tilantees. Mut syyt ois sunki tarkastella ajotaitoos/tapaas, jos olemas olevien nopeusrajotusten alueel pystyt autos romuttaa, ja kun oot ilmeisesti niin kädetön ratissa, nii ajat todennäkösesti Kaken yli ja huomaat tapahtuneen vast sen jälkee... onnee sulle. Vakuutukset mul pitäs olee kunnos, et vaa vahinkoilmotus sit ku oot ajanu sen yli.
- paksulompakko
On se tuokin eräs tapa tehdä vakuutuspetos , pers-aukiset yrittää kaikkea.
- Ilkeyttä
Tuliko hyvä mieli? Tuliko?
- luvikko
näemmä näin
- mikkomarttilaLuvia
Alottajalle... jos ajat autos "romuks" koiran takii.... kädetön kuski... älä vaan mee isolle tielle jarruttelee liikennettä, ku siel oot smanlainen kädetön kuski..... saattaa jopa jänö pompat etee,,, ketä syytät?... nii tietty yhteiskuntaa... mut just tunnen ton ihmistyypin... riistaakaa ei sais ampuu, mut hirvikolarit o yhteiskunna vikoi, mut yhteiskunta ei sais tappaa niit.... oot just perusmolo
- Bestkennel
Koira muuttui jänikseksi....jänis hirveksi....lähiön tiet muuttu isoiksi teksi, mutta perusasia unohtui koiran omistajan vastuu lemmikistään. Tapausta en tunne mutta usean koiran omistajana voinen sanoa että jos koira karkailee niin sitä pitää koulutta ja sille pitää tehdä aidattu paikka missä se saa olla ilman pelkoa jäädä autojen tölmimiksi. Aitaus ei ole niin kallis ettei sitä pysty rakentamaan, jättää vaikka sen tarina kossun ostamatta ja laittaa sen rahan sukan varteen jos on ehjiä sukkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617