Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Haavauma

Samassa paikassa häpyhuulissa melkein koko ajan oleva haavauma ihmeyttää. Lääkärit sanoo ett laita rasvaa mut se vaan pahentaa oireita; kutinaa, jonkinlaista kirvelyä ja vihlontaa. Mistä vois olla kyse?
3706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuppatauti aiheuttaa ensioireena haavauman kohdassa, jossa spirokeetta tunkeutuu elimistöön, mutta haavauman pitäisi olla kivuton. Kuppa on muutenkin nykyaikana erittäin harvinainen tauti maassamme.

Kupasta käytetään englanninkielessä nimitystä ”great pretender” eli sen aiheuttamat oireet useasti yhdistetään virheellisesti muihin tauteihin.

Äänestä
  • ..sieni. Mulla se aiheutti haavaumia.

    Äänestä

  • mr herppuli kirjoitti:

    ..sieni. Mulla se aiheutti haavaumia.

    ...aus saattaa olla herpes. käy verikokeessa herpes vasta-aine seulannassa. minä itse sain juosta kolmella eri lääkärillä ennenkuin sain vastauksia, koska ketään ei näytä kiinnostavan toisen vaivat...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärsyttäääää kirjoitti:

Samassa paikassa häpyhuulissa melkein koko ajan oleva haavauma ihmeyttää. Lääkärit sanoo ett laita rasvaa mut se vaan pahentaa oireita; kutinaa, jonkinlaista kirvelyä ja vihlontaa. Mistä vois olla kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu