Halla-Aho on valehtelija ja rasisti

ei mitään muuta. MV median juttujen linkittämisestä pitäisi saada suoraan sakkoja ja puoluejohtaja oikeuteen.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708212200340359_u0.shtml
13173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mene kommari Mari omalle vasuri palstalle.

Äänestä

Halla-ahon linkittämässä jutussa mainuttua asiaa ei yksikään media tai kommetoija ole osoittanut vääräksi, siis sitä, että tämä ulkomaalaistaustainen katseli vieressä kun kantasuomalainen tyrehdytti uhrin verenvuotoa.

Olisikin nyt hyvä jonkun selvittää, mitä tämä sankari teki kun ainakin kaikki kuvamateriaali todistaa, että hänen osuutensa oli sivustakatsoja.

Äänestä
  • Matu seisoi tumput suorina kuin H. Moilanen. Oli todellakin pelkkä sivustakatsoja. Media jostain kumman syystä yritti sankaria mokomasta tehdä.

    Äänestä

  • Kummaa.uutisointia kirjoitti:

    Matu seisoi tumput suorina kuin H. Moilanen. Oli todellakin pelkkä sivustakatsoja. Media jostain kumman syystä yritti sankaria mokomasta tehdä.

    Sinänsä on ihan loogista ottamatta ko. tapaukseen kantaa että ulkomaalaistaustainen henkilö ryhtyisi auttamistoimenpiteisiin. Suomalaisilla on tällaisissa tilanteissa tapana katsoa muualle.

    Äänestä

Halla-ahon puheenjohtajakampanja sai uskottavuutta MV-lehden linkeistä. Laillisen hallituspuolueen kaappaus toteutui KGB:n ja DDR:n menetelmillä ja kermana kakun päälle yli 11 miljoonan puoluetuet.

Äänestä

Halla on toistepäin allah

Äänestä

"Halla-aho poisti Facebook-jakonsa myöhemmin.

- Totesin pienen harkinnan jälkeen, että MV-lehti on niin latautunut, että jos mitään sen julkaisemaa jakaa, huomio kiinnittyy itse lähteeseen, Halla-aho kertoo."



Jos tuosta jonkun johtopäätöksen vetäisi, niin eipä voi juuri muunlaista vetää kuin että Halla-aho on hoksottimiltaan aika hidas, jos vasta nyt tuon latautuneisuuden hoksasi. Mutta hyvä kun Halla-aho nyt itse (nato)faneilleenkin kertoo mielipiteensä tuosta yksipuolisesta latautuneisuudesta.

ps. Tuo oli hauska juttu, kun Samuel L. Jackson ja Michael Jordan oli istuneet jossain penkillä ja joku oli keksinyt, että siinä ne matut loisii. Siitä oli paisunut nolompikin juttu ja tekoselityksiä oli sitten tietysti tullut, kun juttua oli jaettu pitkin ja poikin somea.

Äänestä

Turkulaisyritykset aikovat protestoida hallituksen maahanmuuttopolitiikkaa

Viite: Karjalainen

KOTIMAA 20.8.2017 20:01

Turkulaiset rakennusliikkeet pitävät työnseisauksen protestina hallituksen turvapaikkapolitiikalle

Turkulaiset rakennusliikkeet R.V. Group Oy ja Rakennuspalvelu Väkeväinen järjestävät yhden päivän mittaisen työnseisauksen, jolla yritykset haluavat protestoida Suomen hallituksen turvapaikkapolitiikkaa.

Päätös työnseisauksesta tehtiin Turun perjantaisen terrori-iskun jälkeen.

- Toivomme, että saisimme omalla esimerkillämme mahdollisimman paljon yrityksiä mukaan tähän työnseisaukseen, joka järjestetään 18.9.2017 milloin emme tee työtä koko päivänä, emmekä myöskään tee omalta osalta verorahaa Suomen valtiolle! R.V. Groupia edustava Jani Väkeväinen toteaa julkisessa Facebook-päivityksessään.

- Meidän arvomaailmaan ei kuulu että joudumme elämään pelossa omassa maassa nimeltä Suomi ja samalla katsomme että Suomen hallitus on epäonnistunut heidän ajamassa turvapaikka politiikassa, Väkeväinen kirjoittaa.

Äänestä
  • Erittäin hyvä muistutus soinilaisillekin. Vaikka itse Soinihan on pedannut tulevaisuutensa varmalle pohjalle.

    Äänestä

  • Eipä kannata turkulaiset tuota persuääliön yritystä käyttää.

    Äänestä

  • Luvan lomapäivän merkeissä tämä tosiklassikko tulee olemaan sitäkin suuremmassa määrin paikallansa:

    Nat King Cole - Those Lazy Crazy-Hazy-Days Of Summer

    Äänestä

  • Heh_teräviä_havaintoja kirjoitti:

    Luvan lomapäivän merkeissä tämä tosiklassikko tulee olemaan sitäkin suuremmassa määrin paikallansa:

    Nat King Cole - Those Lazy Crazy-Hazy-Days Of Summer

    kepurasisteleille linkki: https://www.youtube.com/watch?v=AoLogdbVS3U

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JHA.persuvalehtejija kirjoitti:

ei mitään muuta. MV median juttujen linkittämisestä pitäisi saada suoraan sakkoja ja puoluejohtaja oikeuteen.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708212200340359_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu