Sillä nythän toteutetaan persujen luomaa "rajat kiinni" maahanmuutto-ohjelmaa!!!! Ja sen tuloksena saimme tänne terroristeja. Kiitos persut tästäkin katastrofista ...
Persuilla on nyt verta käsissään.
persuilun_tulos
69522
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Persujen selkärangaton toiminta tuotti meille viime vuonna yli 36 000 uutta potentiaalista terroristia, joista yksi realisoitui. Turhaa on persujen väistellä vastuutaan vaikka se puolueen periaatteita onkin aina ollut.
Kuka vastusti palautuksia, kirkko-suvakit-yms.
https://yle.fi/uutiset/3-9791939
Aivan. Lakeja pitää noudattaa, vaikka persut eivät siitä pidäkkään.
Miksi ei kaikki EU valtiot noudata eu lakeja, kun Käteiset-kokkelit yms. saavat hyväveli virkoja varmemmin, kansan kusetus siinä menossa.
"Persujen selkärangaton toiminta tuotti meille viime vuonna yli 36 000 uutta potentiaalista terroristia, joista yksi realisoitui. Turhaa on persujen väistellä vastuutaan vaikka se puolueen periaatteita onkin aina ollut."
Jos persut olisi saaneet päättää niin ei olisi tullut yhtään "pakolaista".tornioon..
2015-09-13 SU: Halla-aho vaatii Ruotsin-vastaisen rajan sulkemista
« : 13.09.2015, 23:13:10 »
Lainaus
Pakolaisia tulee nyt 180 000 hengen vuosivauhdilla – Halla-aho vaatii Ruotsin-vastaisen rajan sulkemista
Saksa keskeyttää Schengen-sopimuksen soveltamisen Itävallan-vastaisella rajallaan hallitsemattoman siirtolaisvyöryn vuoksi. Aikovatko hallitus ja eduskunta palauttaa rajavalvonnan Ruotsin-vastaiselle rajalle? Jos kyllä, milloin? Jos eivät, miksi ei? Näin kysyy europarlamentaarikko Jussi Halla-aho.
Halla-aho kiirehtii pikaisia toimenpiteitä. Pelkästään sunnuntaina 13.9. Tornioon saapui rajan yli tuli 500 turvapaikanhakijaa. Määrä tarkoittaisi vuositasolla 180 000 tulijaa. Kaikki aikaisemmat arviot kalpenevat tällaisten määrien edessä.
– Irakista eivät tulijat lopu, kun tänne jo tulleet raportoivat iphonella maanmiehilleen omista kokemuksistaan. Tässä ei nyt mielestäni ole aikaa tehdä vaalikauden kestäviä selvityksiä. Jokainen hukattu päivä tulee kalliiksi.
Jo pelkästään pakolaisten asuttaminen vastaanottokeskuksissa maksaa Halla-ahon mukaan yli kolme ja puoli miljoonaa euroa puolen vuoden ajalta.
– Suomeen tulee Ruotsista päivittäin satoja Irakin, Somalian ja muiden kolmansien maiden kansalaisia, joilla ei ole maahantuloon oikeuttavia dokumentteja, ja joiden pitäisi Dublin-järjestelmän puitteissa rekisteröityä turvapaikanhakijoiksi muualle kuin Suomeen. Sen sijaan, että Ruotsi EU-sitoumustensa mukaisesti rekisteröisi nämä ihmiset ja estäisi heidän matkustamisensa, Ruotsin hallitus, Ruotsin poliisi, Ruotsin punainen risti ja Ruotsin rautatieyhtiö ohjaavat tulijoita alueensa halki Suomeen, Halla-aho kirjoittaa.
https://www.suomenuutiset.fi/pakolaisia-tulee-nyt-180-000-hengen-vuosivauhdilla-halla-aho-vaatii-ruotsin-vastaisen-rajan-sulkemista/
Haista jo pitkä paska vihervasuri
Juho Eerola on vasuussa hallituksen maahanmuuttopolitiikasta.
Mestari Halla-Aho ollut myös yhtenä pääarkkitehtina nykyhallituksen maahanmuuttopolitiikassa.
Tänään saimme kuulla oikein presidenti suusta että rajoja ei voi sulkea,
joten tervetuloa vaan terroristit tappamaan meitä .
Kiitos vaan presidentti vitusti!
Ps. Toivottavasti peset kätesi verestä hyvillä mielin!
Eihän persutkaan laittaneet rajoja kiinni, vaikka ihan lupasivat. Persujen verenpunainen kädenjälki muistetaan pitkään.
Voi voi kun pikkuista vasuria yhä edelleen potuttaa vaalitappio persuille.
Vasurin katkeruus on tiukassa kuin väri sompussa.
No nyt nähtiin mihin se persujen "vaalivoitto" sitten johti. Terroristien ja terrorismin tulon Suomeen.
Ei vastuu ole soinilaisilla yksistään. Kuka se vaikuttikaan kymmenien tuhansien tulemisen tänne, kun lupasi talonsa mutta perui lupauksen? Kokkelit myös ovat vastuussa. Koko hallitustroikka on vastuussa. Halla -Aho jos olisi ollut puikoissa, tuskin persut olisivat edes menneet tuohon tuhon hallitukseen. Sitten tietysti olisi syytetty vastuun pakoilusta. Ottakaa myös huomioon että nyt nähty on vasta alkusoitto kunhan vihervasurit pääsevät vauhtiin. Silloin ei ukkoa maasta puutu.
Voi tätä persuMoskeijat-raukkaa, onko tuo jo 1000. kerta kun pikkuinen jaksaa itkeä.
Kirveleekö se vieläkin tuo tappio vaaleissa Persuille?
Mutta että aina tuolla samalla valheella.
Yksikin persujen "vaalivoitto" oli liikaa, sillä sehän aiheutti terroristien ja terrorismin tulon Suomeen.
Voi voi kun pikkuista vasuria yhä edelleen potuttaa vaalitappio persuille.
Vasurin katkeruus on tiukassa kuin väri sompussa.
Persut ainoa puolue joka vastustaa matutusta ja piste. Kauan ollut jo tiedossa että tämä mukava vajakkien mieliporukka pitäis panna telkien taakse karkotukseen asti.
Onkohan mitään järkeä laskea tänne kokkepujen rahastettavaksi, asianajajat saa taas miljoonia verorahoja, järki hoi älä jätä.
Oli taas mielipide niinistöltä, ihan kuin olisi ollut pakko niitä päästää tänne
Saattaa olla, että persut nyt vastustavat matutusta, mutta vielä kesäkuuhun asti he rakastivat jokaista mamua niin, ettei mitään rajaa ollut tänne haalittaville mamumäärille.
Mutta kuten on huomattu, persuihin ei voi luottaa missään asiassa, niin en tuohonkaan mamu vastustukseen oikein usko. Sillä persujen mieli muuttuu aina tuuliviirin tavoin.
Taidat tulla Pettymään pahasti, sillä tämä nostaa Persujen kannatusta huimasti.
Ihmisten ei tarvitse äänestää sinun kaltaisia valehtelijoita.
Ja sinun pitää vaan toivoa Suomeen yhä pahempia terroritekoja, sillä se on ainoa tapa saada rasistipuolueellesi kannatusta.
Joko lähetät rahaa ISIS porukoille?
En pysty kun saan niin vähän rahaa sossusta Muuten kyllä lähettäisin
Vai matuttaa persut, seuraisit sinäkin trolli mitä täällä tapahtuu. Persut vastustaa edelleenkin ja vaatii palautuskeskusta, joka olisi tarpeeton jos niitä ei tänne päästettäisi.
Kokoomuskin on innostunut uudesta tulolähteestä. Keskuksia ei pitäisi antaa kenenkään urpojen pidettäväksi, se kuuluu yhteiskunnalle
Miksi persut sitten hyväksyivät viime vuonnakin yli 36 000 uutta mamua Suomeen???
Palautuskeskuksia ei todellakaan tarvittaisi, jos persut olisivat pitäneet kiinni edes jostain periaatteestaan. Mutta ei. Nyt sitten itkettää kun se Soini ilkimys kaiken möhli ... hehehe ehhehe
Tarkoitus oli lähettää 36000 vihervasurisuvakkia somaliaan, koska somalit ovat parempia kuin vihervasurisuvakit.
Mutta vihervasurisuvakit jänistivät ja pettivät Suomen.
Meneekö typerälle vihervasurisuvakille jakeluun!?
Todistat siis sanoillasi sen, että rakastat somaleja enemmän kuin meitä työssäkäyviä veronmaksajia. Jotka maksavat veroina sinunkin sosiaaliapusi.
No, kuten olen jo pitkään todennut: persuilu on mielisairaus.
Sinä juuri todistit ettet ymmärrä sanaakaan mitä muut puhuvat.
Vasurit ovat Suomalaisten pahimpia vihollisia.
Kuten taaskin sai huomata, vasemmistolaisuus on sairaus.
Vihaa Suomalaisuutta kohtaan.
Todistat taas sanoillasi sen, että rakastat somaleja enemmän kuin meitä työssäkäyviä veronmaksajia. Jotka maksamme veroina sinunkin sosiaaliapusi.
No, kuten olen jo pitkään todennut: persuilu on mielisairaus.
Kaikki on persujen syytä:
Maahanmuuttoryhmää luotsannut Eerola: PS:n kriittinen siipi erittäin tyytyväinen hallituksen linjaan
Ja sitten Eerola kiirehti rasistisen homofilmin kuvauksiin.
Fistaus kiinnosti Eerolaa enemmän kuin valtion asioiden hoito.
Mihin persuilu voi oikein johtaakaan? Nyt jo terrorismiin! Mitä seuraavaksi???
Keskitysleireihin ja vankilasaaristoon. Molempia on jo ehdotettu persujen toimesta.
Persujen hillotolpan nuolijat vaativat sotaa pakenevien ihmisten vankilaoloja ... Missä ihmisyys?
Suomalaisten vahvuus on aina ollut väistäminen. Siksi me olemme ajautuneet tänne pohjan perukoille aikojen saatossa, pois muiden tieltä. Ei sellaista piirrettä voi onnistuneesti muuttaa: jos yrittää, turpiin tulee, kuten Turku osoitti.
Aivan oikein. Persut on paska puolue!
Kaikista typerintä on kuulla että Suomi kuuluu kaikille voiko kukaan muu kuin joku Vasuri päästää suustaan noi typerää.
Niinpä. Ehkäpä rasistiset persut pitäisi erottaa tuosta "kaikille" kohdasta. Ja siirtää vaikka Halla-ahon kehittelemiin "vankilasaariin".
Vasureiden älykkyys paljastuu hyvin sinun kommenteistasi ... Eli se on todella alhainen ... rasistin tasolla korkeintaan ...
Eiköhän yksi pääpiru ole ollut Sipilä, joka on haalinut muslimeja oikein tuvan täydeltä.
Mun käsitys on ainakin ollut, että noihin järjettömiin maahanmuuttoihin ei ole ollut syy perussuomalaisissa.
Mitenkä se on voinut edes olla. Halla-aho on ainakin poistamassa pakolaisia maasta.
Se on nyt kyllä suuri ihme, kun somaleita on voinut jäädä maahamme.
Minä en haluaisi yhtään maahanmuuttajaa ja ei varmasti moni muukaan.
Kuka meitä kuuntelee. Ei kukaan.
Persut ovat hallituksessa ollessaan hyväksyneet jokaisen Sipilän haaliman mamun. Turha sitä on kieltää! Persuthan luopuivat "rajat kiinni"- politiikastaan ministeriautojen hinnasta. Ja tässä on tulos.
Heh, no sittenhän se on keskustan ja Kokoomuksen syy.
Onpas vasuri taas typerä valheissaan.
Ja vasurit olivat jopa tyytymättömiä tulijoiden vähyyteen.
Persut olivat hallituksessa ja ilman persujen hyväksyntää ei mamuja täällä olisi. Ainakaan tuollaisia määriä.
Persut ovat hyväksyneet siis jokaisen Sipilän haaliman mamun. Turha sitä on kieltää! Persuthan luopuivat "rajat kiinni"- politiikastaan ministeriautojen hinnasta. Ja tässä on tulos.
Ehkäpä Halla-aho vaatikin, mutta kun Brysselin hillotolppa oli makeampi kuin kotimaan ongelmat. Persujen tyypillistä selkärangattomuutta.
Jussilla on riittävän suuri, koska sillä saa vasurin huutamaan tuskasta tällä palstalla.
Silloin harvoin kun vasurilla on selkäranka, sekin on jonkun toisen :)
Persujen älykkyys paljastuu hyvin sinun kommenteistasi ... Eli se on todella alhainen ... rasistin tasolla korkeintaan ...
Silti reilusti parempi kuin vasurilla ja sekös vasuria ..tuttaa.
Eipä ole kauaakaan aikaa kun mestarin oppipoika persu-Eerola oli omien sanojensa mukaan erittäin tyytyväinen hallituksen mamu-linjaan. Mites ääni kellossa on nyt muuttunut?
Eerola on irtisanoutunut tekemästään mamu-ohjelmasta? Voivoi, kun se vielä alkuvuodesta oli niin hyvä, mutta nyt kritisoidaan jo omiakin väännöksiä ja yritetään vierittää syyt soini-persujen niskoille.
Halla-ahon perse maistuu nyt taas paremmalta kuin Soinin perse. Ehkäpä huomenna on taas toisin, sillä vaihtelu ja takinkäännöt virkistää.
Eikö vasuri osaa päättää kumpaa persettä nuolisi?
Kokeile rohkeasti molempia, nuole kuin kommari itää.
Kumpaa sinä nuolet? Soinin vai Halla-ahon?
Vuorotellen kumpaakin varmaan ... hehehe hehehehe hehehehe
Eerola kiemurtelee kannanotoissaan samalla tavoin, kuin gay-filmiensä gang-bang tähtenä ... heheh hehehe
Eerolan homoletti vaan vispaa´tahdissa ...
Halla-ahon "saunakaveri" ... hehehe hehehe hehheheh
Jussi on osaava "selänpesijä" ... hehehhe heheheh
Persut yrittävät pestä käsiään Turun terroriteosta lisäämällä vihapuheitaan. Mutta eihän se onnistu.
Persujen "vaalivoiton" tuloksia todellakin on terrorismin tänne rantautuminen ja kantaväestön olojen kurjistaminen.
Kuten sairaskuluvähennyksen omavastuun käyttöönotto. Persujen aikaansaannosta.
24 tuntia lisää töitä ... ilman palkkaa .. persujen aikaansaannosta
Lomarahojen leikkaukset ... persujen syytä sekin
Kiinteistöveron nosto ... persut taas kurjistamassa asumista
Persujen mässäily terrorin uhrien verellä on kuvottavaa.
Persut eivät häpeä mitään ...
Aivan. Aina julppi auki ja silti kuset housuissa.
Persujen+onanointi+terroristin+uhreilla+tuotti+siis+2%+kannatuksen+lisäyksen!++Onnittelut+terrorismin+tänne+tuoneille+persuille!
Vasurien+onanointi+terroristien+kanssa+tuotti+vasureille+50%+kannatuksen+laskun.
Onnittelut+terrorismin+tänne+tuoneille+vasureille!
Persupoju osaa jo toistaa muiden kirjoituksia ... hyvä saavutus vasta 42v persulta....
Kyllä apukoulu opettaa ...