Hei
Eli kaivataan nyt oikeasti vastauksia ei mitään haukkuja jne. Eli olisi kyseessä is 250 vm.06 eteenpäin .Sellainen olisi nyt suuniteilla.
Eli onko odotettavissa mitään vikoja mitä tulisi heti eteen??ja kuinka teillä on ollut kulutus???kiitos
vinkkejä is 250
7
505
Vastaukset
- aito_toyota
Ruoste!
- trollalert
Trollalert!
- Nopsatapsa
Eipä niissä ruukaa vikoja olla..ja ruoste ei vaivaa lexuksia.
Ei muutakun kaupantekoon vaan.- Rostregister
Ruoste vaivaa Lexusta aivan samoin kuin Toyotaakin, kuinkas muuten. Ruostesuojauksesta 2 pistettä viidestä, mikä on Toyotankin keskiarvo. Lienee turha mainita, että useimmat kilpailijat ovat 4/5 tai 5/5 pisteen autoja.
Alla ote Rostregisteristä:
Testinformation
Betyg: 2 av 5
Betyg
5. Materialval, konstruktioner och övriga skyddsåtgärder är effektiva. Rostangrepp bör inte komma inom de första sex åren.
4. Välgjort rostskydd med några tveksamma konstruktionslösningar som på sikt kan orsaka problem.
3. Normalbra rostskydd där någon form av behandling gjorts i fabrik eller i efterhand. Konstruktioner/material kan under en tid rädda sämre behandling.
2. Behandlingen är sparsam eller saknas ofta helt och hållet. Oftast enbart material av stål. Angrepp inom några år, inte alltid synliga för blotta ögat.
1. Undermåligt rostskydd. Bilarna klarar inte en vinter på saltindränkta vägar utan angrepp. Behandling rekommenderas omgående.
http://www.vibilagare.se/test/rost/rosttest-lexus-is-250-2006-11823 - ruoste-salaliittoko
Kiitettävästi ruostuu Lexus. Samaa kuraa kuin kaikki japsiautot:
https://www.google.fi/search?q=lexus rust&oq=lexus rust&aqs=chrome..69i57j0l3.10519j0j4&client=tablet-android-sonymobile&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=OMTaMqk9V1QdnM:
- IS220
Itselläni IS vm2006 200 000 km ajettu. Ruostetta ei ole ja ei kolise eikä nitise. Kaikin puolin tukeva ja mukava.
- Ausähkömies
Minulla on vm. 06. Huolettomin auto mikä minulla on ollut 45 vuoden aikana. Ajan n.45000 km vuodessa. Olen ajanut Lexuksella 320000km. Jarrut olen kunnostanut kulutusosiltaan kolme kertaa.
Ei varsinaisia vikoja ole ollut. Huollan ja korjaan omat autoni. Eipä ole Lexus töitä teettänyt.
Suositten lämpimästi.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti22734061Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole10822075SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude30915543Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy15910732Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1199648Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla418289Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump368231Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2376762Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2086422Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri436014