Autaka. Haluan olla muslimi, mutta tiedä en onko kuva koraanista.
http://imgur.com/H1kN5f5
Onko tämä kuva koraanista?
2
151
Vastaukset
Ei ole, koska Allah ei ole koskaan puhunut suoraan profeetalle. Ihmeellistä, että Allah on kuitenkin puhunut suoraan Haagarille, naiselle! Samoin kuin Marialle (Mirian).
- Luetunymmärtäminen
"Käykää itse siellä mistä minä tulen, Béziersissä La Devezen lähiössä, tämä projekti mihin panostimme … hallitus auttoi meitä 130 miljoonalla! Tiedättehän, se ei ole paljon mitään, 130 miljoonaa. Kyseisessä lähiössä purimme kaikki korkeat betonitötteröt. Rakensimme pienempiä rakennuksia, eikä se ole koskaan ollut niin paljon ghetto ja apartheid kuin nyt!", pormestari huudahtaa.
Ménard lisää, että vaikeudet hänen johtamassaan kaupungissa eivät suinkaan johdu huonosta yhteiskuntasuunnittelusta, vaan ongelman nimi on aivan toinen: islam.
"Joten lakatkaa puhumasta hölynpölyä. Näissä lähiöissä ongelmana on yksi uskonto: islam!"
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1951496Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231258- 50988
- 70940
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52853Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 56832
- 102814
- 82810
- 32745