Surimo ei toimi kuten lupaavat

Jussi19700

Otin 1000€ lainan surimolta ja 6kk:n kuluttua tuli tarve isommalle 3000€ lainalle: Surimosta ilmoittivat että lainaa ei voi korottaa mutta maksa edellinen pois ja hae uusi isompi. Maksoin lainan pois ( pääoma ei ollut juurikaan lyhentynyt 65€ kk lyhennyksellä ) ja yllätys , uutta ei sitten enään myönnettykkään. Nyt saivat 1000€ lainalle nostokulut korot ym vaikka maksoin koko lainan kerralla pois. Uutta voi kuulema hakea 3kk:n kuluttua. Hienoa asiakaspalvelua.

2

557

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VippiÅke

      Annahan samalla mitalla takaisin ottamalla 3 kk kuluttua heiltä se isompi laina feikkaamalla eli perut sen 14 vrk kuluessa ilman että teet pienintäkään nostoa siitä. Laita vielä perään sähköpostia jossa kerrot että muistitkin heidän keljuilut ja kysy että kannattiko? Tuntuu olevan muutenki tuo surimo kusinen kioski joka käyttää instantoriakin väkisin. Kiertäkää muutkin tuo kaukaa, jo firman nimi on niin huono että huvitti ihan. Surkoon tai suriskoon keskenänsä.

    • Kyllästynyt2017

      Sama kokemus , ei kannata maksaa kerralla loppuvelkaa pois kun uutta ei sitten enään irtoakkaan vaikka tiedot on varmasti kunnossa. Samaa paskaa tarjoaa limitti.fi , 500 luottoraja , maksa kerralla pois niin voidaan korottaa luottorajaa. Maksu reilu 600 ja jälleen nostovara 500. Ilmoitamme tekstiviestillä kun luottorajaa voi korottaa. Uusi nosto 500 ja jälleen velkaa reilu 600.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      868
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      812
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe