Thai Visan foorumilla pohdiskellaan Hua Hinin tulevaisuutta, paikan matkailunkehitys on jäänyt kauas Pattayan vastaavasta ja todennäköisesti ei koskaan saavuta Pattayaa.
https://www.thaivisa.com/forum/topic/998984-could-hua-hin-trump-pattaya-for-tourism-in-the-future/
https://www.thaivisa.com/forum/topic/998984-could-hua-hin-trump-pattaya-for-tourism-in-the-future/
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomensin googlella koska poden kielimuuria, mutta olisi hyvä Maijankin opetella enklantia ennenkuin linkittää itselleen vastaisia tekstejä.
Voisiko Hua Hin voittaa Pattaya tulevaisuuden matkailusta?
14.-Hua Hin-rautatieasemien-by-signalfire.jpg
Paljon on kirjoitettu vuosien ajan Pattayan ahdingosta ja siitä, miten se on keksinyt itsensä ja miten sen tulevaisuus näyttää ruusuiselta, kun taas Hua Hin menee hieman tutkan alla - mutta voisiko tämä kaupunki olla ajoissa suurempi turistipaikka Kuin Pattaya?
Persläpilerppaa kaivelee kovasti totuus Hua Hinin alasvaipumisesta.
Onpa todella kauniisti kirjoitettu , saat itse arvoisa nimimerkki " säälikäämmelerppaa " SATA
säälipistettä , onko jotenkin sinulta POIS mainitsemasi " Hua Hinin alasvaipuminen "?
Mietipä sitä. Kun kuitenkin me , jotka asetamme Hua Hinin paljon , paljon Pattayan
yläpuolelle, sinne matkustamme. Sinun tapaisesi " persläpi lerpat " SAATTE vapaasti
mennä Pattiksen turistirysän riemuihin , se taas EI OLE meiltä pois
NS, suurempi turistipaikka ei välttämättä ole parempi ,
Toinen tykkää äidistä - toinen tyttärestä....
Siis miksi hua hinin pitäisi kasvaa pattayan tahdissa ja saada jotain kiinni, varmasti rattayan ongelmat on tiedossa hua hinissä eikä niitä ole tarkoitus tänne tuoda, ja tehdä samat virheet kuin pattayalla, joka on tehnyt siitä turistislummin.
Hua Hin on nk, katoavaa kansanperinnettä.
Valtaisat määrät taloja ja condoja myynnissä, koska asukkaat haluavat pikaisesti pois, mutta, mutta, kun kauppa ei käy.
Kaikki näitä palstoja lukeneet, tietävät ne lukuisat syyt, miksi Hua Hinistä ja sen rannoilta halutaan pois. Vaikka noista kieltämättä osasta, liioitetuista jutuista, otettaisiin puolet pois, niin totuutta ei voi estää.
Ei pidä paikkaansa , täyttä peetä väittää asukkaiden haluavan pois, eikös talo-condokauppa myös Pattayalla ole vilkastunut, saattaa yleismaailmallinen taloustilanne vaikuttaa.
Turhaa teidän persaukisten valittaa, kun ei omaa asuntoa ole edes Suomessa, saati sitten
Thaimaassa. Näitä palstoja lukiessa kannattaa muistaa ketkä ne täällä palstoilla kipuilee
omaa kurjaa elämäänsä vertailevat meihin joilla on omistusasuntoja .
Persläpilerpanpäivää saamme viettää tänään, kuten kaikkina muinakin päivinä...