Liikevaihto ja tulos

Jos yrityksen liikevaihto tämän tilikauden ensimmäisellä kolmanneksella oli reilut 79 000 euroa, tuloksen ollessa reilut 21 000 euroa ja on osakeyhtiö niin mitä tästä voi päätellä ?
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näyttää hyvältä JOS taakse ei kätkeydy yllätyksiä.
Mullakin tulos näyttää 5kk tulosta 59 000€ 260 000€ myynnillä.
Tuo ei vain valitettavasti pidä paikkaansa, palkkoja on kirjaamatta kirjanpitoon.
Rahaa on sen verran maailmalla että omia palkkoja olen jättänyt kirjaamatta.
Osa ostolaskuista on tulematta (n. 10 000€).

Eli oikea välitilinpäätös tai varsinainen tilinpäätös jossa on ihan oikeasti kaikki mukana kertoo totuuden

Äänestä

Ei oikeastaan yhtään mitään. Ei edes yrityksen toiminnan kannattavuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mussukka75 kirjoitti:

Jos yrityksen liikevaihto tämän tilikauden ensimmäisellä kolmanneksella oli reilut 79 000 euroa, tuloksen ollessa reilut 21 000 euroa ja on osakeyhtiö niin mitä tästä voi päätellä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu