Ostin tänään Bitcoineja

Uusi_bittisijoittaja

ositn 250 eurolla bitcoineja. Olikohan väärä ajoitus? Saas nähdä.
Jos kaikki menee, niin menköön! Saattaa olla vuonna 2020 75 000 euron arvoinen sijoitus. Tuommoista ne veikkaa. Mielenkiintoinen kokeilu

15

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kryptomies

      Paha sanoa. Villeimmät, ja edes jollain tavalla realistiset, laskelmat bitcoinin arvosta huitelevat netissä jossain 10000-100000 dollarin välillä. Varmasti laskuja tulee olemaan, mutta pitkällä sijoitusvälillä voi tuosta jotain tullakin.

      Jos muuten jotain kiinnostaa, niin tällä linkillä saa 10 dollarin tai reilun 8 euron alotusbonuksen coinbaseen, jos ostaa vähintään satasella.

      https://www.coinbase.com/join/5971fba831abfb00c6e5cb25

    • bitcoiner

      Veikkaan, että sijoituksesi nousee yli 10000 €:n, mutta pitää odottaa muutamia vuosia

    • Uusi_bittisijoittaja

      Onkohan minua kusetettu.
      Sijoitukseni on 8% miinuksella ?

      • rauhanmerkki

        odottele vaan rauhassa


      • Mitä_kupla_sisältää

        Joku ostaa aina huipulta ja saa mustan pekan kouraansa.


    • Kryptomies

      Kannattaa muistaa, että pudotus pysähtyi lähes arvioituun 3150$ turvarajaan ja pompsahti heti sen jälkeen takaisin 3600$ paikkeille. Lisäksi eilen tehtiin kaikkien aikojen kryptovaluuttojen kaupankäyntiennätys, kun kokonaisvolyymi oli yli 11 miljardia dollaria. Tämä kaikki kertoo siitä, että Kiinan rajoitukset ovat vain pieni hidaste. Pitkän aikavälin tuotto-odotukset ovat edelleen ennallaan. Kryptovaluuttojen tuoreuden takia pitää olla valmis seuraamaan kurssin pompsahtelua. Suunta on kuitenkin edelleen selvästi kohti kattoa.

    • Kryptomies

      Itsellänikin ensimmäiset ostot olivat melkein kuukauden päivät yli 10% miinuksella, kunnes taas jatkettiin matkaa.

    • Kryptomies
    • Kamehamehaaaa

      Rogersin teoriaan (
      https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Innovaatio#Innovaatioiden_omaksujat ) viitaten sanoisin, että parhaat ajat ovat yhä edessä päin. Tällä hetkellä mennään vasta ns. innovoija-asteella. Bitcoineja arvioidaan olevan (vasta) yli 20 miljoonalla ihmisellä. Vuonna 2016 vastaava luku oli noin 15 miljoonaa.

      Bitcoinien rajattu määrä yhdistettynä jatkuvaan kysynnän kasvuun on mielenkiintoinen yhtälö. Tuossa on vielä mielenkiintoinen artikkeli aiheesta, miksi vanhan sukupolven sijoittajat pitävät bitcoinia kuplana ja mukana vähän myös toista näkökulmaa. https://cointelegraph.com/news/why-traditional-investors-tend-to-think-that-bitcoin-is-a-bubble

    • gengre

      Oli se pikkaisen väärä ajoitus. Mutta sijoitetun summan arvo on sama tänään kuin elokuun lopussakin.

    • pnkistaeläkkeellä

      Mahdoton sanoa, milloin olisi otollisin hetki, mutta periaatteessa bitcoin on tulevaisuudessa huisin tärkeä ja keskeinen valuutta, ykkönen kryptovaluuttojen joukossa varmasti, ja silloin rahaa ei paperilappusina tai kolikkoina enää ole kuin museoissa, ei liioin pankkikortteja, koska puhelin on yhtä kuin lompakko ja kaikilla valuutoilla on 24/7-noteeraus.

    • Alttisijoittaja

      Coini seilaa siinä missä altitkin, älkää tuijottako päivä tai edes viikko kurssia, katsokaa vaikka puolen vuoden kurssia, aina plussalla joten no panic.

      onko kukaan muuten tutustunut tähän XP-coiniin?
      https://wn.nr/SncrwL

    • kysyyyy

      Mitä kautta noi xp-kolikot tuosta kisasta saa? Näyttää vähän fishiltä. Ja päiväkohtainen treidaus tolla on aika tosi pientä.

    • Uusi_bittisijoittaja

      Plussalla ollaan nyt ja reilusti yli 20% :-)

      • hjuytrt

        Nyt palattiin siihen hintatasoon joka vallitsi lokakuun loppupuolella.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7141
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4711
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4667
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      50
      3833
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3768
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      215
      3748
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3323
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      50
      2703
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      37
      2564
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      37
      2272
    Aihe