TOSI TRAAGISTA KOMIIKKAA !

Tragikomiikkaa

Tokihan kaikki epäluotettava poistetaan tästä maailmasta, kuten jo uumoilitkin ja kenties jopa uskottelit noin olevan. Liturgiasi vetää kyllä vertoja kirkolliselle nykyvastaavalle. Odotan vielä sitä enempää sanottavaa, minkä viimeisin kappaleesi jo lupailikin.

Terveydenhoidon tuhkarokkotiedotteet ovat siirtyneet jo täyden komiikan puolelle, joten se siitä. Tietää rokotteista enemmän kuin nykytiede ei todellakaan järin suuria ponnisteluja vaadi. Infektiolääkärit jyrähtävät heti, jos rokotteet niin sanotusti eivät vedä. HPV:ta ei juuri nyt kannata hehkuttaa, ja näin tuhkarokosta pääsi kuin pääsikin kehkeytymään elämää suurempi mediatrolli. Kun yksi pettää ja toinen jättää, niin mitäpä turhia ongelmien kanssa enää painiskelemaan. Vedetään hihasta uusi huomion kiintopiste ja näin se, mitä terveydenhoidon tulisi mietiskellä, saadaan jotakuinkin pois häiritsemästä, eikä korvausvaatimustenkaan kanssa tarvitse kieriskellä, kun tekeydytään vallan mistään tietämättömiksi ja aivottomiksi.

Se mitä lapsillemme rokotteiden myötä jatkuvasti tapahtuu, ei mihinkään katoa. Haitat ovat todellisia, vakavia ja eritoten rokoteasiantuntijan näkökulmasta harmillisen kiusallisia. Rokotteista vakavasti vaurioituneissa lapsiperheissä harvemmin on voimia lähteä oikeustaisteluihin. Voimat hupenevat arkipäivän pyörittämiseen ja ylipäänsä elämästä selviytymiseen. Lääkäreissä on paljon sellaisia, jotka tietävät rokotteista enemmän kuin on sallittua, samoin hoitohenkilökunnassa. Näiden tosiasioiden kanssa heidän on vain kyettävä elämään. Jos he päättävät puuttua asioiden kulkuun, se tietää katastrofia, ja jos he eivät puutu, katastrofi seuraa siitäkin, sillä ihmisen on vaikea unohtaa sellaista, minkä hän tietää oikeaksi. Totuus on yksinkertaista, kun taas ihminen ei sitä ole.

1

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RokotettiSkeptikko

      Vaikka olen rokotettu, niin silti sairastuin uudestaan tuhkarokkoon!
      Eikös ole ihmeellistä, ettei rokotteista ole mitään apua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      73
      4271
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2728
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2477
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2422
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      108
      2280
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      110
      2194
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2141
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      609
      1946
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1925
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1683
    Aihe