Mitä silmälasiliikkeitä suosittelisitte? Optiholmista olen kuullut hyvää, Silmäasemasta runsaasti hyvin huonoa asiakaspalvelusta, suorastaan törkeää. Siis useammasta Silmäasemasta. Kertokaa palvelusta, laadusta, hinta-laatusuhteesta jne.
Silmälasiliikkeet
eisilmäasemalle
102222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nissenillä huono laatu, Silmäasemalla hyvät linssit ja parhaat ja muodikkaimmat sangat.
Oulussa Alkon vieressä olevaan Turun Kultaseppään älä erehdy! Sama talo, jossa Stocka oli ennen. Ei osaa tehdä linssejä, joilla näkisi edes metrin eteensä.
Ja luokattoman huono asiakaspalvelu. Ei kiinnostusta esitellä tai etsiä asiakkaalle sopivia kehyksiä. Pari kertaa olen käynyt, kolmatta ei enää tule. Harvinaisen tympeä ainakin se miesmyyjä. Liekö laiskuutta vai ammattitaidottomuutta, mutta asiakas tuntuu olevan ei-toivottu riesa tässä liikkeessä. Ainakin minä kaipaisin asiakkaana myyjän näkemystä kasvoihin sopivista kehyksistä. Suosituksia kehysten muodosta, koosta, väristä jne.
Specsaversilla huonolaatuiset sangat.
Silmäasema tyrkyttää ILMAISTA silmänpohjakuvausta. Koneet on vanhoja käytöstä poistettuja ja suorittaja on myymäläapulainen (hyvin epäammattimainen suoritus). Sinut ohjataan silmälääkärille (yhteistyökumppani, varataan aika) joka tutkii tarkemmin. 0 tuloksestakin veloitetaan n. 90€, josta Silmäasema saa provision kun on lähettänyt maksavan asiakkaan.
Mulle+tulee+aina+mieleen+kun+näen+mainoksia+ALE+50%,+ALe+60%,+ALE+70%.+
Kuinka+paljon+ilmaa+on+sitten+noissa+normaalihinnoissa?
Sanos muuta? Kun aletaan laskeskelemaan lopullista hintaa, niin kas kummaa, hinta kohoaakin jostain kumman syystä pilviin, ellei sitten osta vanhoja ja huonompia sankoja tms. Aina on joku koira haudattuna näissä "suurissa aleissa".
Suomessa on rillien hinnoissa ilmaa niinku ylensyöjän vatsassa!
Turkissa saa satasella muodikkaat ja laadukkaat sangat ja kaksiteholinssit omien mittojen mukaan, jotka ovat ohennettua materiaalia ja pinnoitetut heijastamattomat.
Mut mut, matkahan se maksaa sinne asti rillejä ostamaan ja tällä hetkellä en lähtisi siihen maahan, vaikka jakaisivat ilmaiseksi silmälaseja.
Muiden maiden rillien hintoihin en ole tutustunut.
Tarjoushintaan saa halvimmat linssit, joita ei ole ohennettu, eikä pinnoitettu. Tottakai jokainen valitsee nykyään ohennetut ja heijastamattomat linssit pullonpohjalinssien sijasta ja se maksaakin sitten nipun satasia, eikä mitään alennusta oikeasti tule ollenkaan.
Nissen on jehovien liike.
Ei edes joulun aikaan koristella ikkunoita. Paraatipaikka.