Dacian vikalistaa

Onko muilla kokemuksia seuraavista vioista: Lämmityslaite ei riitä talvioloihin, kaikenlaista särinää kojelaudassa, etuparkit puuttuu, takasumuvalo on vain toisessa valossa? Rattilukko jumittaa, virtalukko vaihdettu 2 kertaa, keskuslukitus takkuilee. Moottori ja voimansiirto on OK mutta kilometrejä vasta 47tkm.
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka helvetti ostaa Dacian?????

Äänestä

Paska auto OY

Äänestä

Hah hah haa! Dacia :DDD

Äänestä

Dacia on tuulipuku kansan autoja. Kukaan tuollasella muovilelulla halua ajella.

Äänestä

Matolaatikko

Äänestä

Kyllä lämppäri riittää nykyisillä Suomen pakkasilla :) Kun etpaneeli on muovia eikä jalopuuta niin kylmällä pitää joskus särinää. Valothan on katsastajan hyväksymät eli riittävät. Noita pikkuvikoja ei ole eikä keskuslukitusta. ( Mitä enemmän sähköisiä hienouksia, sitä enemmän vikoja). Nyt 145t ja hyvin on toiminut. Vielä E85 bensalla.

Ei nyt ihan tuulipuku ole käytössä mutta rahat käytän asuntojen ostoon ja vuokraan niitä audimiehille :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikenlaista-vikaa kirjoitti:

Onko muilla kokemuksia seuraavista vioista: Lämmityslaite ei riitä talvioloihin, kaikenlaista särinää kojelaudassa, etuparkit puuttuu, takasumuvalo on vain toisessa valossa? Rattilukko jumittaa, virtalukko vaihdettu 2 kertaa, keskuslukitus takkuilee. Moottori ja voimansiirto on OK mutta kilometrejä vasta 47tkm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu