Autossa lyhyet ja pitkät valot H7. Haluan asentaa xenonmuuntosarjan, mutta ongelmana on, että nykyinen H7 on kiinnitetty johtosarjanpäässä olevaan muoviosaan ja lamppu kiinnitetään umpioon tällä osalla kiertämällä sitä lukitusasentoon.
Eihän tälläiseen umpioon saa xenon lamppua, kun puuttuu normaali jousiviiksillä kiinnitys.
ONKO KUKAAN KEKSINYT, KUINKA ONGELMA RATKAISTAAN?
Kia Sorento 2014 2,2 diesel onnettomat valot
Xenonmies
3
586
Vastaukset
- naurettavat_kiapellet
Siis haluat asentaa laittomat valot, muttet osaa. Hyvä niin.
- yyyrjö
Sulla vielä toinenkin ongelma,,,se suurempi.
Automaattinen korkeuden säätö puuttuu sun umpiosta ja se tekee polttimon vaihdosta laittoman. - Tiedonkaipuu
Laita kunnon paneelit autoosi, niin alkaa nähdä. Suosittelen Lazerin paneeleita. Ovat kalliiita, mutta pitkässä juoksussa ei niinkään. Sanoisin että jo viidellä sadalla saa jo aika hyvät lisävalot. Seitsemällä sadalla huippuhyvän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1761218Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817