Autossa lyhyet ja pitkät valot H7. Haluan asentaa xenonmuuntosarjan, mutta ongelmana on, että nykyinen H7 on kiinnitetty johtosarjanpäässä olevaan muoviosaan ja lamppu kiinnitetään umpioon tällä osalla kiertämällä sitä lukitusasentoon.
Eihän tälläiseen umpioon saa xenon lamppua, kun puuttuu normaali jousiviiksillä kiinnitys.
ONKO KUKAAN KEKSINYT, KUINKA ONGELMA RATKAISTAAN?
Kia Sorento 2014 2,2 diesel onnettomat valot
Xenonmies
3
539
Vastaukset
- naurettavat_kiapellet
Siis haluat asentaa laittomat valot, muttet osaa. Hyvä niin.
- yyyrjö
Sulla vielä toinenkin ongelma,,,se suurempi.
Automaattinen korkeuden säätö puuttuu sun umpiosta ja se tekee polttimon vaihdosta laittoman. - Tiedonkaipuu
Laita kunnon paneelit autoosi, niin alkaa nähdä. Suosittelen Lazerin paneeleita. Ovat kalliiita, mutta pitkässä juoksussa ei niinkään. Sanoisin että jo viidellä sadalla saa jo aika hyvät lisävalot. Seitsemällä sadalla huippuhyvän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27110054IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3257223Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851913Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1161620Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61491- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751169Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48959Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26818MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762