Kyllä on töykeää käytöstä Luvian Terveyskeskuksen hoitajilla. Jos työ ei kiinnosta niin täytyy vaihtaa alaa. Te olette siellä töissä ja teidän tarkoituksenne on auttaa ihmisiä ja neuvoa. Jos on huono päivä, jääkää kotiin,ei sitä tarvitse asiakkaille purkaa.
Eurajoen Terveyskeskuksesta saa sentään ystävällistä palvelua ja siellä neuvotaan ja autetaan.
Terveyskeskus
11
1459
Vastaukset
- Visvavuoto
Tämä on ihan oikea paikka valittaa huonosta palvelusta, kyllä nyt aivan varmasti palvelu paranee. Ei mitään muuta valittamista kylällä näkynyt esimerkiksi jonkun kissa tai koira vapaana tai joku mopo poika ajoi liian lujaa......
- Justniii
Kyllä ihan oikea paikka on sitä saa mitä tilaa
- Terveyskeskustoiminnasta
Kiinnostaa nyt sitten kuntayhtymä Eurajoki/Luvia. Onko Luvian terveyskeskuksessa tehty rakennukselle peruskorjausta, koska rakennus ei ulospäin näytä kiinnostavalta? Entä onko terveyskeskuksessa potilas vuodeosastoa ja kuinka monelle?. Millä tavalla suhtautuu Eurajoki Luvian terveyskeskukseen ja onko valmis parantamaan toimintaa investoineilla.
- Justiins
Tuskin kiinnostaa siihen panostaa. Siltä tuntuu.
- Soritää
Puhumattakaan lääkäreistä.
- tillintallin3
Koskas luvialaisia on työnteko kiinnostanu? Enemmänki omien asioiden ja etujen hoito jne on etusijalla... Potilaat on vain tekosyy kokoontua johonkin paikkaan jauhamaan p-aa ja kiusaamaan työ"kavereita".
- Merensininentalouspääll
Kiinnostaa SOTE. Tuleeko Eurajoki keskustaansa, nyt rakentamaan nykyaikaisen terveyskeskuksen vuodeostoineen ja laajoineen toimintapalveluineen. Tulee panostaa uudistukseen erittäin merkittävästi, että saadaan myös sinne terveyskeskuksiin vastaanotoille ja hoitoon tulevat, kilpailukykyisenä henkilöiden valinnassa. Huomioikaan, että SOTE palvelut jatkossa tulee saada yhdenvartaisesti, eikä tarvitse matkustaa pitkiä matkoja terveydenhoitopalvelujaan hakemaan. Kunnat herätkää ja rakentakaa hyvät terveydenhoitopalvelut, lääkäri vastaanotto tiloineen tutkimustoimintoineen ja potilas avut vastaanotto tilat tulee toistaen olla laajamittaiseksi.
- tyytyväinen_asiakas
Olisitte nyt onnellisia että teillä ylipäätänsä on terveyskeskus - edes jonkinlainen. Kaipaatte sen palvelutasoa vielä ... itse asiassa pian...
- Vanhatpois
Palvelu on todella muuttunut parempaan suuntaan ajanvarauksessa ja esim. hammaslääkäri Luvian tk:ssa on asiallinen ja asiantuntija. Mutta nää vanhat luvialaiset hoitsut. Ehkä heille on jotain muuta tiedossa?
Suunta on parempi. Hyvä attendo - justil
kyl näin on
- kukkivatölli
Jos nuo vanhat pukit vielä hakisivat Viagra reseptinsä vaikka tuolta Porin Terveystalolta yksityislääkäriltä , vapautuisi aikoja lisää tosisairaillekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p777089Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576178Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite563521Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293259Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1911751Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171478Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181206- 601203
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11110Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11087