Otin tossa pari kuukautta sitten ensimäisen essoni ja en tuntenu mitään. En tiiä oliko odotukset niin korkeet vai mikä oli...Kaverilla tää esso toimi kuulemma tooosi hyvin. Jälkeen päin mietitiin että voisko se mun lääkityksestä johtua? syön masennus lääkkeenä seroniilia ja ahistuslääkkeenä abilyfaita ja silloin myös ketipinoria. Tietääkö joku voisko johtua noista?
Miksei essot toimi?
17Nespoo
5241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksi tuhlasit rahaa essoihin ottamatta selvää vaikuttaako sun lääkkeet niihin? Äly hoi... Se johtuu noista sun lääkkeistä. Ole viikko syömättä noista mitään jos halut ottaa essoja.
Mun käsittääkseni mielialalääkkeitä syövien ei pitäisi koskea mämmiin laisinkaan. Eikä kyllä mihinkään muuhunkaan substanssiin, jonka laskutiloista voi tulla melko kovat ahdistus- ja masennustilat. Ja vaikka serotoniinisyndrooman vaara olisikin "pieni" juuri noiden lääkkeiden kohdalla, niin tuo itsessään jo ihan kahelin koktailin päälle essot omaavat ihan potentiaalisia haittoja. Mä en ymmärrä, miksi helvetissä näitä kysymyksiä saa vieläkin lukea näiltä sivuilta.
Miten vitussa oot hengissä vielä?
kui?
Mul on ADHD, eikä mämmillä ei ole mitään vaikutusta.