KIMPPUUMME !
http://mvlehti.net/
Ylen uutisissa yksi matu väitti jotta " me oltiin ihan rauhallisia emmekä tehneet mitään, ennen kuin poliisi hyökkäsi kimppuumme" !
Justo joo! poliisihan se hyökkäilee kilttien matujen kimppuun, ketkähän hyökkäilee syyttömien naistemme kimppuun ?
Late Lapista. SSSS Ry!
ME EI TEHTY MITÄÄN, ENNEN KUIN POLIISI HYÖKKÄSI
27
580
Vastaukset
- Markoteiriehu
Anarkistitkaan eivät tee koskaan mitään väkivaltaa. Ei heittele kiviä, eikä natsittele.
Kyllä erimieltä ja rauhallisesti käyttäytyvät pitäävputkaan viedä. Se on selvä se. http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201709042200371270_u0.shtml
Nyt hyökkäsivät jo opettajatkin matujen kimppuun, kyllä se on tämä Suomi Barbaarien maa !
Late Lapista. SSSS Ry!- Samalla_tavalla
ne valehtelee pakolaisuutensa perusteet kyllä sen jokainen tietää että ne ainoastaan hakee parempaa elintasoa ja sekin pitää saada tekemättä mitään.
- en_oo
mitään en oo ottanu
- LakiaKunnioitetaan
Maahanmuuttajat käyvät kiinni auttajiinsa??? Miksi tälläistä saastaa pitää tulla suomeen ja miksi meidän pitää muka tämä sallia? Poliisi ei tehnyt mitään väärin vaan toimi ihan ok.
- dkjwdkfh
Hyvä Suomen poliisi.
- Vielä_parempi
olis ollu jos poliisi olisi ampunut niitä kumiluodeilla tai sitten ihan kovilla niin se matujen halukkuus tunkeutua Suomeen islamia levittämään olisi saattanut vähentyä.
- Matumeininki
Se on sellaista, että isolla joukolla uhotaan ja hyökkäillään. Leikataan vaikka päitä irti jos pystytään. Leikitään niin vihaista suurta soturia ja allahin marttyyrisankaria.
Sitten kun poliisi lopettaa leikin, niin työnnetään naiset eturiviin pyllähtelemään maahan ja ulvomaan. Huudetaan "ihmisoikeuksista" vaikka koko sana on pelkkää merkityksetöntä ääntä heille, koska tietävät että länsimaisista ihmisistä tyhmimmät antavat heti periksi kuullessaan taikasanoja kuten: "ihmisoikeus" "asyyl" tms.- flodencee
Hyvä kuvaus. Juuri tuota se oli mitä "Matumeininki"kuvaa.
- matujen.tarinat
.... kuvaa, tää poliisiauto meinaa ajaa mun päälle, kuvaa, kuvaa koko ajan...
.... mulla on perustuslaki, valtakirja, olen asianajajaja
... täällä on naisia ja lapsia..yhyyy
... tilanne eskaloitui vasta, kun poliisi alkoi mellakoimaan - entiedäekämuista
Kuunnelleet Ylen uutisista liikaa poliitikkojen selityksiä.
- tötttöörööö
Vokkilaiset puhalsivat tupakansavua toistensa silmiin ja sitten kuvaamaan, kuinka "poliisi kaasutti". Vihervasuri akkalauma, papit kauhusta kankeana, kuinka epäinhimillistä ja brutaalia suomalaisten viranomaisten toiminta onkaan! Turun tapahtumat, raiskaukset, puukolla tappamiset ei ole mitään verrattuna tällaiseen "savukaasulla silmille kovalla paineella kaasuttamiseen!" Nyt vaan uutta peli poikki rauhantapahtumaa järjestämään!
Ja kansa maksaa kiukkua puhisten. - kirjastonsetä
"Me ei ollatehty mitään" on niin kulunut lause erään todella pitkään täällä olleen vähemistön tunnuslause ja toinen heidän tunnuslauseensa on "miksi meitä aina syytetään?" Muutamaa poikkeusta lukuunottamatta "Me ei olla tehty mitään työtä" kuvaakin hyvin tätä vähemmistöä.
Silti pidän tätä huonosti integroitua vähemmistöä paljon suuremmassa arvossa kuin näitä islamitaustaisia maahantunkeutujia. Nämä pitkään täällä olleet käyvät harvoin valtaväestön kimpuun eikä raiskaa heitä. 99% somaaleistakin on pilanneet kaikkien somaalien maineen!
Late Lapista. SSSS Ry!http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201709042200371270_u0.shtml
Ei ole tehty mekään mitään, ennen kuin opettajat hyökkäsivät rehtorin johdolla kimppuumme, Suomalaiset ovat rasisteja kun eivät palvo meitä!
Late Lapista. SSSS Ry!
Osaako yksikään matu puhua totta?
- noinsepitää
Hienoa työtä Suomen poliisilta, näin se pitää toimia niskuroijia vastaan !
Onneksi Suomen suvakit olivat muualla, jos heitä ilmeistyisi häiritsemään poliisityötä ...... KOVAT SAKOT JA PIDÄTYKSET VAAN KÄYNTIIN ..... NEHÄN TEKEE MUUTEN POLIISISTA SELLAISEN ETTEI KANSA ENÄÄ USKO JA LUOTA POLIISIIN !!
HATUN NOSTO POLIISITYÖLLE !! - tulitalvihalla
Tiedoksi Suomessa on Lait! Poliisit valvovat ja suojelevat meitä. Tämä riehunta oli onneksi kuvattu useammalla laitteella ja sieltä saadaan todistusaineistoa jos tarvitaan. Kannattais nyt vaan mennä poteroonsa miettimään mitä tuli tehtyä.
Poliisi oli liian hellä tuolle roskasakille. Väkivaltaisia pöhöjä nuo suvakit ja matut. Mitäs suvakki tähän?
- Jos_poliisi_olisi
käyttänyt kymmenkiloisia teräspamppuja, ja pieksänyt nautinnolla niin että murtuvien luiden rutina olisi vain soinut sulosäveliään.
Niin en minä ainakaan yöuniani tuollaisen vuoksi menettäisi. - SETALESBOAIVOPESULAITOS
Pitänee tästä lähteä mattilanniemeen heittelemään vihertylleröitä jyväsjärveen. Uivat jos osaavat.
- MATTILANN.HERE.WE.COME
Poliisihan on netissä valvomassa suomalaisuuskirjoituksia ja sajottamassa puskan takanan autoilijoita. Pukekaahan uimamapuvut päälle. yliopistolaudat.
- OutojaAjatuksia
Ote artikkelista:
"Tappelun takia kiinni otetut ovat vasta tänä syksynä aloittaneet koulun Suomessa.
- Voi vain spekuloida että mitä kaikkea ovat kokeneet ennen päätymistään tänne Suomen maaseudulle. Sitä emme tiedä."
Tässä on taas selityksen makua. Jos nuo nuoret eivät pysty pitämään väkivaltaansa kurissa, heitä ei pidä sijoittaa normaalikouluun suomalaisten nuorten kanssa, vaan ihan jonnekin muualle.
Lähinnä hoitoon.
Kohta joku taas hönkäisee "ainahan ne pojat ovat tapella nahistelleet". Mutta nuo eivät ole enää poikia, vaan aikuisiän kynnyksellä olevia nuorukaisia. - reergerg
Estivät poliisiin toimintaa 6 tuntia putkeen eivät muka tehneet mitään? suomalainen kun estää niin se on heti putkaa ei siinä 6 tuntia anneta olla tiellä
- dasas12
Täytyy ihmetellä, että paikallinen vasemmisto eri kunnilla on vapaa akiteeraamaan ja järjästämään punakapinoita. Eivät nuo siihen pysty vaan kaikki nämä on kotimaista alkuperää.
Kotimaisia neuvonantajia kyllä riittää, rahaministerin akasta alkaen!
Late Lapista. SSSS Ry!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892