Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Vanhempi mies ja nuoremmat naiset

Olen 40 vuotias perheenisä ja huomannut, että hirveästi olisi nuorta naista tarjolla. 20 - 30 vuotiaat naiset ovat näköjään kiimassa kaltaiseeni mieheen. Missä menee raja esimerkiksi seksissä, eli jos sorrun 20 vuotiaaseen naiseen joka itseään tarjoaa, niin onko siinä iän puolesta mitään väärää?
13915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei mitään väärää, anna mennä vaan.
Itse olen kohta 60 ja ton ikäsiä käyn jatkuvasti sponssaamassa.

Äänestä
  • Tässä tapauksessani on ihan tunteet mukana tyttöjen puolelta, eli ei mistään rahasta ole kyse, vaan halusta.

    Äänestä

  • Fourty-dude kirjoitti:

    Tässä tapauksessani on ihan tunteet mukana tyttöjen puolelta, eli ei mistään rahasta ole kyse, vaan halusta.

    Jos tytöillä tunteet mukana -niin kuin tuon ikäisillä useimmiten on- kannattaa olla tosi tosi varovainen, tehdä asia selväksi että haluat vain ja ainoastaan seksiä, muutoin menee helposti hyväksikäytön puolelle.

    Mitä teet, jos tyttö ihastuu, ja laittaa elämäsi ylösalaisin, alkaa kostamaan tms?

    Äänestä

Olin osapuilleen 52 vuotias kun (10 vuotta sitten) kun pääsin rakastelemaan muutaman kerran 31 vuotiaan yksinhuoltaja äidin kanssa joka oli ollut ilman miestä jo kauan .Nainen oli vaimoni kautta sukua minulle .

Äänestä
  • Oliko se nainen pahastikin vammainen?

    Äänestä

  • Ukolla viiraa korvien välissä

    Äänestä

  • Taisi-olla kirjoitti:

    Oliko se nainen pahastikin vammainen?

    Lievästi c-p vammanen mutta hyvällä pillulla varustettu.

    Äänestä

  • Niin ajattelinkin.

    Äänestä

Muista vaan että aina on niitä joitten mukaan toimit väärin.

Äänestä

Miksi kerrot olevasi perheenisä? Eihän se liity ikäeroon mitenkään. Vai onko taas provo juttuja. Haetko jotain paheksuntaa että käyt panemassa lapsesi ikäluokan tyttöjä ja odotat jotain pervo tuomiota.

Jos tuntuu ikäero niin isolta että pitää anoa hyväksyntää täältä niin silloin on ikäeroa aivan liikaa.

2Äänestä
  • Yksi tapa määritellä ikäero on omien lasten ikä. Siis paneeko lastensa luokkakavereita tai antautuuko niiden käytettäväksi. Ainoa todellinen ikäraja on laissa mainittu alle 16.

    Äänestä

  • Niin että olisi voinnut vain kysyä onko ok jos 40v panee 20v. Mutta perheenisä lisällä halutaan provosoida koko panemis asiaa.

    1Äänestä

Ei oo mitään väärää noi iän puolesta. Vaimos toki saattaa olla asiasta hieman eri mieltä. Mut jos sä satut panee ekaks jonku nuoren naisen kaa, nii sulleha on sit varmaa ihan ookoo, et sun vaimos panettais itteensä jonku nuoremman kollin kaa..?? Noi niinku tasapuolisuuden vuoks.. ;)

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Fourty-dude kirjoitti:

Olen 40 vuotias perheenisä ja huomannut, että hirveästi olisi nuorta naista tarjolla. 20 - 30 vuotiaat naiset ovat näköjään kiimassa kaltaiseeni mieheen. Missä menee raja esimerkiksi seksissä, eli jos sorrun 20 vuotiaaseen naiseen joka itseään tarjoaa, niin onko siinä iän puolesta mitään väärää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu