Maran kasvot pyöristyneet

Loma hyvin syöden ja juoden on tehnyt tehtävänsä. Tuossa netti-seiskan paparazzikuvassa on Maralla pyöreä naama ja selvä kaksoisleuka. Niitä kuvia ei Mara pääse peukaloimaan. Hyvä Seiska!!
311369
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Kummallisen näköinen naama. Näyttäisi siltä että Martina olisi käynyt laittamassa täyteaineita kasvoihinsa. Yleinen toimenpide vähän vanhemmilla naisilla, joka usein menee överiksi. Onhan Martina toki muutenkin pönäkässä kunnossa, mutta ei ihminen noin vain liho naamastaan lyhyessä ajassa.
Ikäistään reippaasti vanhemman näköinen nainen.

1Äänestä
  • Onko Martina hakenut täyteaineet Alkosta? Keski-ikäisen naamasta näkyy juominen helposti turvotuksena ja pöhönä.

    Äänestä

Se alkoholihan tykkää turvottamaan.

1Äänestä

Olisko kuitenkin pulla uunissa?
Selittäisi miksi Stefun on pakko roikkua mukana.

1Äänestä

Vanhenevalla naisihmisellä alkaa pitkään jatkunut alkoholin käyttö näkyä. Raja on tullut vastaan. Viinanpöhöstä ei pääse edes kuntoilemalla eroon.

2Äänestä

Totta. Martinan naama näyttää selvästi rumemmalta tuossa kuvassa kuin itse peukaloimissaan instakuvissa. Nynny-Stefu näyttää yhtä yrmeältä kuin aina Martinan seurassa. Ehkä jaksavat taas pari viikkoa arkea kun ovat juoneet viinaa ja "levänneet".

1Äänestä

Martinan naama näyttää noissa kuvissa juuri samanlaiselta kuin monta kertaa plastiikkakirurgin toimenpiteessä käyneen henkilön kasvot. Silmät näyttävät pieniltä ja ilme on luonnoton. Turvoksissakin vielä näyttää olevan.

Äänestä
  • Sitä se aamuinen verenpainetta mukavasti kohottava suolajuoma tekee!

    Äänestä

Mara on varmaan juuri kertonut odottavansa lasta ja kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa!

Äänestä
  • Pöh! Mitään lasta odota, pötypuhetta.

    Äänestä

  • Äläjaksanyt kirjoitti:

    Pöh! Mitään lasta odota, pötypuhetta.

    Voi niitä tosiaan olla useampikin!

    Äänestä

Olisihan se ihanaa saada gladiaattorivauva! Juhannuksesta alkaa olla sen verran aikaa että asian voi pian julkistaa.

1Äänestä
  • "Gladiaattorien yhteiskunnallinen asema oli hyvin alhainen: heitä pidettiin ulkopuolisina, torjuttuina hylkiöinä. --- Varakkaiden rouvien ja jopa joidenkin keisarinvaimojen kerrottiin ryhtyneen eroottisiin suhteisiin gladiaattorien kanssa."

    "Moni varakas senaattori ja ritari värväsi gladiaattoreita henkivartijoikseen ja henkilökohtaisiksi taisteluvalmentajiksi."

    Lähde: https://fi.wikipedia.org/wiki/Gladiaattori

    Äänestä

Näin, pikku prinssi piristäis tuhkimo tarinaa, heh, heh!

Äänestä

Stefulla on ylpeän, itseriittoisen ihmisen katse. Ei ole sellaista sydämen tai koulutuksen tuomaa sivistystä nähtävillä. Sopivat varmasti hyvin yhteen, riitojen jälkeen lepyttelykeinot hallussa puolin ja toisin En usko ollenkaan, että yhteisen lapsen takia olisivat yhdessä, muut seikat pitävät heidät kiinni toisissaan - ja erossa aina välillä.
Ei yksi lapsi sido heitä toisiinsa, monet eroavat vaikka olisi viisi yhteistä lastakin. Ja kun ei taloudellisetkaan syyt pakota heitä olemaan yhdessä, kyllä Stefan järjestäisi Maralle vähintään kohtalaiset olot eron sattuessa. Tai, ehkä se Mara sittenkin rahan takia roikkuu, mutta miksi Stefan?

1Äänestä
  • Sehän on selvä asia. RAKASTAA Martinaa.

    1Äänestä

Entäs Maran kroppa. Aivan epämuodostunut.

1Äänestä

Takapuoli on ihmeen levee ja löysä noinkin paljon treenaavalle ihmiselle...

1Äänestä

Kuka rakastaa kylmää, laskelmoivaa muijaa joka kertoo ja ihan julkisesti, että on pupun kans ihan rahan takia vaan. Pupu tykkää olla alistettu, sehän näkyi siitä Martan stailaamasta, liian pienestä rippipuvustakin. Roolileikit rulettaa heillä, Hannes ei ikinä ois vetänyt noita vermeitä päälleen.Hannes on äijä, Stefu on pikku pupu.

1Äänestä

Poika puuttuu. Pari haluaa kolmannen lapsen? - Mikseivät nämä elä normaalia perheellisen arkea lastensa kanssa. Aina ollaan menossa niin kiireisenä ja kuvaamassa omaa pärstää ja bodya, joka ei juuri ole sen kummempi kuin muillakaan itsestään huolehtivilla äideillä tuossa iässä, tai lomailemassa. Lapsia kuvataan huvipuistossa, konsertissa, kaikenlaisissa menoissa. He tarvitsevat ennen kaikkea turvallisen, säännöllisen vakaan arjen ja perhe-elämän. Jonkun, joka huolehtii heidän tarpeistaan ja on läsnä heitä varten. Totta, että ei sitä blogeista ja instoista voi päätellä suoraan, mutta eipä yleisellä elämänkokemuksella voi myöskään nähdä niissä viitteitä lasten parhaasta mahdollisesta, rakastavasta ja välittävästä asenteesta. Lapsiperheessä vanhemmat tarvitsevat myös omaa aikaa, aikaa yhdessä, mutta arkea ja vapaita vietetään useimmiten lasten ehdoilla, lapsen etu edellä heidän parastaan ajatelen ja sekin näkyy jokapäiväisessä elämässä, mm. siinä, ettei ateriana ole jatkuvasti valmista pikaruokaa ja leikkinä poseeraaminen ja pakkotreenaaminen harrastuksena. Koulu on alkanut, toinen täyttää pian 5 v, toinen 8. Vanhemmat ovat jo toistamiseen lomillaan etelän lämmössä kuukauden sisään.

Äänestä
  • "– Kätilö halusi viestittää, että olen täysin epäkypsä äidiksi ja moraaliton ihminen, eikä minulla ole minkäänlaisia valmiuksia kasvattaa toista ihmistä, Martina avautuu."
    https://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/martina-aitolehti-katilon-sanat-loukkasivat/2914390

    "Millainen äiti on nainen, jota toiset pitävät 
turhana julkkiksena ja toiset suorasanaisena idolinaan? Martina Aitolehti kertoi Kaksplussalle lapsiperhearjestaan kesällä 2013, kun Isabella-tytär oli vasta puolivuotias."
    https://www.kaksplus.fi/vanhemmuus/mina-vanhempana/martina-aitolehti-ihan-tavallinen-mutsi/

    Äänestä

  • No, olipas siinä saarna :)

    Äänestä

  • Pappi.Lukkari kirjoitti:

    No, olipas siinä saarna :)

    Osuvasti kirjoitettu vai mitä?

    Äänestä

  • pesu_ja_linkous kirjoitti:

    "– Kätilö halusi viestittää, että olen täysin epäkypsä äidiksi ja moraaliton ihminen, eikä minulla ole minkäänlaisia valmiuksia kasvattaa toista ihmistä, Martina avautuu."
    https://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/martina-aitolehti-katilon-sanat-loukkasivat/2914390

    "Millainen äiti on nainen, jota toiset pitävät 
turhana julkkiksena ja toiset suorasanaisena idolinaan? Martina Aitolehti kertoi Kaksplussalle lapsiperhearjestaan kesällä 2013, kun Isabella-tytär oli vasta puolivuotias."
    https://www.kaksplus.fi/vanhemmuus/mina-vanhempana/martina-aitolehti-ihan-tavallinen-mutsi/

    'Victorian syntymää ja vauva-aikaa seurattiin Vauvakuumetta-ohjelmassa, mutta Isabellan Martina haluaa pitää pois julkisuudesta. Tytön isä ei nimittäin halua, että hänen lapsensa tai kotinsa ovat esillä. Martina on alkanut ajatella myös Vicken suhdetta julkisuuteen. Tulevaisuudessa tyttö on esillä entistä vähemmän.'

    Äänestä

  • Jebajebaduu kirjoitti:

    'Victorian syntymää ja vauva-aikaa seurattiin Vauvakuumetta-ohjelmassa, mutta Isabellan Martina haluaa pitää pois julkisuudesta. Tytön isä ei nimittäin halua, että hänen lapsensa tai kotinsa ovat esillä. Martina on alkanut ajatella myös Vicken suhdetta julkisuuteen. Tulevaisuudessa tyttö on esillä entistä vähemmän.'

    Ja tää juttu tehtiin milloin?on tainnut muijan mieli muttua moneen kertaan sen jälkeen,nythän se rahastaa molemmilla lapsillaan ei taida isukeilla olla paljon sanavaltaa tossa kuviossa ,Kätilön ennuste kyllä piti harvinaisen hyvin kutinsa ,kyllä paljon nähneet ammatilaiset tietää mistä puhuu

    Äänestä

Niin, jos se olis Hanneksen vauva niin miten asiat järjestyis? Esiteltäisiinkö se Stefun lapsena? Ilmestyisikö Hannes taas kuvioihin? Lisääntyiskö Eskon hoitovuorot? Niin paljon kysymyksiä!

Äänestä
  • Teoriassa kaikki on mahdollista. Martina on antanut ymmärtää, että seksi on hänelle tärkeää. Ehkei se Hanneksen kanssakaan pelkäksi pää tissien välissä oloksi jäänyt (Seiskan kuva)?
    Martinalla ehkäisyn kanssa ollut ongelmia ennenkin. Nuoruuden abortit, ja kertoihan Martina toisenkin tyttönsä olleen ylläripylläri, jossa isukilla oli sulattelemista. Eskon kanssa oli suunniteltu, kun tv-ohjelma?

    Tekevälle sattuu. Martinalla sattui selkä, mutta seksuaalisesti reippaalle voi sattua muutakin.

    Onnea kuitenkin Stefulle. Lapsi tuo leivän tullessaan. Varmaan myös äidille.

    Äänestä

Herra varjele tota tiineeks tulemasta ,kyllä kaks onnetonta lasta on ihan tarpeeks tohon katstrofiin ei niitä lisää tarvita liiton siteeks ,toi vätys kyllä liukenee tosta ajan mittaan kuitenkin kunhan löytää selkärankansa

Äänestä
  • Niin ajatella kun ei ole sitä rankaansa vielä 7 vuodessa löytänyt.

    Äänestä

Pupu käy niinkin hitaaalla jotta vuooosia vierähtää iiilmaaan selkäraaankaaa!

Äänestä

No oho. Viina pöhöttää. Näyttää ihan Henna Kalinaiselta. :O

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Täysiposki kirjoitti:

Loma hyvin syöden ja juoden on tehnyt tehtävänsä. Tuossa netti-seiskan paparazzikuvassa on Maralla pyöreä naama ja selvä kaksoisleuka. Niitä kuvia ei Mara pääse peukaloimaan. Hyvä Seiska!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu