Hienoa toimintaa kutsua veteraaneja ipk:n peleihin, mutta toivottavasti isäntinä eivät toimi nämä karhukoplan keski-ikäiset aikamiehet, jotka kännissä pyörivät niin koti kuin vieraspeleissäkin yleensä.
Veteraanit ipk:n peleihin
Jjkl
10352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Etteivät vaan ole veteraanien poikia?
Vaikka kuinka olisivat veteraanien poikia, tai lastenlapsia tai mitä hyvänsä, niin käytöstapoja pitäisi heidän opetella. Samoin kuin koko joukkueen, sekä pelaajien, että taustajoukkojen.
Ehkä siellä ei ole muita katsojia niin pitää saada "veteraaneja" että olis joku katsoja.
Älämölökännäyshän on oleellinen osa fanikulttuuria.
Ei taida älämölökännäys rajoittua pelkästään faneihin, sillä samalla tavalla nuo pelaajat ovat Iisalmen yöelämässä edustamassa tätä kulttuurin alalajia.
Sinänsä valitettavaa, että joukkueen noustua yhden askeleen ylemmäs höntsässä, on virtsarakon sisältö noussut päähän näillä pelaajilla ja käyttäydytään kuin olisivat jo NHL:ssä. Tai ehkä se heistä itsestään tuntuu siltä :)
Omalla käytöksellään nämä olevinaan Euroopan omistajat tahraavat varmasti myös niiden muutamien maineen, jotka osaavat käyttäytyä. Tosin ne muutavat hienosti käyttäytyvät eivät tee itsestään mitään numeroa, sillä heidän ei tarvitse.
onhan se upeeta: " Minä osaan potkia jalkapalloa!".
Voi ihme !
Ossoon minäkin kepillä huitoo kumin palasta, marginaalilaji. Kännikaloja suurinosa karhukoplasta, tekemisen puutetta aikamiehillä, kun joutavat kännäämään.
Hyvähän se on kun kotijoukkuetta kannatetaan. Ja oikein porukalla!
Nehän karhukoplalaiset tuntu keksineen koko idean näiden veteraanien kutsumisesta IPK:n peleihin näin Suomen 100 vuotis juhlavuonna.
Siis sotaveteraaneja jääkiekkopelejä katsomaan? Onpahan hupatusta, yli 90-vuotiaita ei semmoinen meteli ja huitominen maha oikeasti kiinnostaa! Jos jonkun sinne saatte hilattua, niin teillä varmaan on sitten mahottoman pollee olo, että ollaanpas me niin fiksuja ja isänmaallisia, että!