Lerpsistärallaa, asiakeskustelua kartetaan?

Asialliset avaukset päivänpolttavasta ongelmasta meni näköjään suoraan mappi Ö:hön.
Miten RKP ratkaisee monimuotoisen ongelman, eli fennojen olemattoman syntyvyyden? Kuten näen asian, ongelmavyyhti on melkoinen.

7

106

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fennoalster

      Vi har ju ett rykande färskt inlägg här från år 2009 !

      • Och också det var osakligt redan då. Inlägget har som vanligt inget med SFP:s politik att göra.
        V.S.B. År in och år ut, intet annat än osakligheter och osmakligheter.


      • fennologik

        Sedan klagar dom om svenskspråkiga inlägg är några dagar gamla.(och såna som faktiskt berör SFP )


      • fennologik kirjoitti:

        Sedan klagar dom om svenskspråkiga inlägg är några dagar gamla.(och såna som faktiskt berör SFP )

        Inte undra på att det blir så litet nyfödda. Inte kan de väl föröka sig med datorn i famnen?


    • ReinotEiRatkaise

      Koita nyt vaikka alkuun saada se omasi pystyyn ja sieltä ulos muutakin kuin tuhkaa. Useinhan sitä sanotaan että ne jotka eivät itse osaa päätyvät usein valmentajiksi mutta näissä hommissa ei oikein eunukkeihin kannata uskoa.

      • IkäväJaAsiaton

        Asiaton kommentti, poistetaan pois.


      • Reino ei suunnittele fennuleiden auttamista tässä asiassa, eikä myöskään ajatellut ohjata akteja. Reino kun ei ole fennuli tai pervertikko.

        Miten tämä moniongelmainen vyyhti pitäisi taklata?

        Jos fennuleita tulee lisää nykymuottiin tehtyinä, yhteiskunta saa vain lisää elätettäviä. Jos jollain ilveellä saataisiin syntyvyys tuplattua ja fennulit tuottavaan toimintaan, nykyrasitetuille syntyy jälleen vain lisää kuluja, sillä veronmaksun alkamiseen menee keskimäärin 25 v. Silloin suurin osa suurista ikäluokista on jo kuopattu.
        Nykysysteemillä synnytystalkoiden tulokset pääsisivät kuin koira veräjästä omien eläkemaksujensa rasitteesta, kun suuri joukko maksaisi pienen eläkkeet. Onko parempi, että fennuleita syntyy se pieni määrä joka tänään syntyy ja vaje katetaan työikäisillä maahanmuuttajilla?
        Kansantaloudellisesti tämä taitaisi olla viisain veto, mutta jälleen (invaasion aiheuttaneet) Persulifennot haraavat vastaan. Kykeneekö fennuli muuhun kuin kaiken vastustamiseen ja moittimiseen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1645
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      77
      1114
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      747
    7. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      667
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      639
    Aihe