Hyundain ja Kian arvo romahtaa?

korbivilosovi

Mitenkähän mahtaa käydä varsinkin uutena ostettujen Korea-autojen arvolle ja huoltopalveluiden saatavuudelle, jos Korean sota 2.0 paukahtaa käyntiin ja Etelä ja Pohjoinen mätkivät toisensa maan tasalle? Arvo 20 000 -> 300 euroa yhdessä yössä? Ja varmasti saavat japsiautonvalmistajatkin "ilosta" osansa, kun naapurissa kähistään.

Parempi ostaa aidosti eurooppalaiselta autonvalmistajalta tässä maailmantilanteessa!

8

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÄläPelkääPommia

      Eiköhän ne jatkossakin täällä huolletaan ja osat tulee Kiinasta.

    • Kokemustakin_on

      Euroautot on vaan niin surkeita että lupaavat vain 2v takuun josta joutuu kuitenkin "tappelemaan"?

    • Back2StoneAge

      Jos ydinsota syttyy niin silloin on joku auton arvo ihan viimeisimpänä asioiden tärkeysjärjestyksessä.

    • ydinsota

      mun mielestä kiat valmistetaan slovakiassa

      • hjhjhgjjgh

        Alkusarjoissa olematon maalipinta joita takuuseenkin korjattu ja ruostetta puskee sitten ihme paikoista.


    • Eurooppa_

      Japsiautot samalla viivalla.

    • Hyundaimies

      Ei sillä juuri ole väliä . Mulla ollut 3 Kiaa Ja nyt alla Hyundain i30 . Olen ajanut n. 200-250 t mittariin ja vaihtanut . Ei ole yhteenkään laitettu muita kuin huoltoon kuuluvat osat (kian huolto sika kallis delta-autolla). Helvetin hyviä autoja sellaiselle joka todella tarvii itsellensä auton liikkumiseen eikä elvistelyyn . Luotettavuus huippuluokkaa. Ainoa iso miinus on rengasmelu. Varsinkin halvemmilla renkailla . Vaihdoin juuri i30:n Goodyearit alle ja nyt ainakin uutena toimii hyvin . Edelliset oli kiinalaiset , vaihdoin pois 3t jälkeen. Olen ollut näihin Korealais merkin Slovakkia ja Tsekki autoihin pirun tyytyväinen.

    • Laatuakerrakseen

      Toinen hynymies komppaa edellistä, viides hynykkä menossa, 2 Sonataa,elantra ja kaksi i30, ajokilometrejä yhteensä yli 600000 km, Luotettavuus huippuluokkaa.
      Parhaiten asiat tietää näköjään ne kellä ei ole metrinkään kokemusta, (asiantuntijat")
      Voi,voi,mistä niitä riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2695
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1111
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      214
      1098
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1015
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      941
    6. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      5
      928
    7. 36
      906
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      827
    Aihe