Saako pirkanmaalla eturauhas hierontaa?

Apua-tarvitseva-mies54v

Antaako joku hieroja pirkanmaalla eturauhas hierontaa, ja paljonko maksaa? Hierontaa siis eturauhasen hyvään liikakasvuun

2

1561

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • prostate_massage

      Vanhahko aloitus, mutta kommentoin kun sivuja hieman taksepäin kelasin.

      Aivan ensin olisi hyvä käydä urologin pakeilla varmistumassa ettei ole mitään vakavempaa tai jotakin kuten akuuttia tulehdusta, jolloin hierontaa ei tulisi suorittaa, mutta oletettavasti olet lekurin pakeilla jo käynyt.

      Joskus näkee "alan naisten" ilmoituksissa, että tarjoavat myös eturauhasen hierontaa, mutta niistä on vaikea tietää ovatko tuossa toimessa pelkkiä puoskareita, eli potentiaalisti jopa vahinkoa herkälle rauhaselle tekeviä vai osaavatko sen tehdä oikealla terapeuttisella tavalla ja kaikessa rauhassa.

      Olettaisin, että hommansa osaavat tantrahierojat voisivat tehdä eturauhashieronnan ns. hyvällä terapeuttisella tavalla. Sitten boonuksena tuosta hieronnasta saattaa saada myös nautintoa ja ko. puitteissa senkin suhteen saanee olla rauhassa ja relax.

      Voisi olla mukavempaa ja rennompaakin mennä jonkin mukavan tantrahierojan hoitoon, kuin jonnekin lääkärin vastaanotolle, joskaan lekurit eivät taida edes tarjota tuota hoitovaihtoehtoa. Aaasian maissahan sillä on pitkät terapeuttiset perinteet.

      Mielestäni tuo hieronta on ehkä paras ns. pehmeä tapa koettaa saada apua eturauhasen liikaksvuun ja sitä joustavammaksi tekemään, sekä sen vernekiertoa parantamaan. Lukemani mukaan varsin monilla siitä on ollut todellista apua.

      Lääkkeet ja kirurginen vaihtoehto ovat sitten niitä viimeisimpiä kaikkine riskeineen.

      Nettiä asian tiimoilta kelatessa löytyy aineistoa myös sen suhteen mitä tulisi välttää ja mitä suosia eturauhasen hvinvoinnin suhteen mm. ravintotottumuksissa.

      Itselleni on edelleen hieman avoin kysymys ovatko eturauhasen hierontaan tarkoitetut laitteet turvallisia käyttää.

      - https://keskustelu.suomi24.fi/t/15151898/laite-eturauhasen-hierontaan

      .

      • Anonyymi

        On ne työnnä koko härpäke perseesees runkkari pelle 🤡


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe